Autor Wątek: Renowacja skorek kociakow  (Przeczytany 14585 razy)

qbaty

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2009, 10:37:42 am »
Lucek, powiedz mi jak wygląda renowacja 25-letniej skóry (oczywiście w samochodzie  ;) ) - mój kocurek jest właśnie w tym wieku. Tapicerka wygląda nawet nieźle jak na te lata (nie ma dziur czy przetarć na wylot), ale daleko jej do doskonałości. Skóra jest przede wszystkim twarda. Na fotelu kierowcy rozchodzi się na szwach. Czy po renowacji odzyskałaby choć część elastyczności ? Na ile trwała byłaby renowacja tak starej skóry ? Spotkałem się z opinią, że jak skóra już jest twarda to nic jej nie pomoże, to tak jak z (bardzo) dojrzałą kobietą - nawet najlepszy krem nie przywróci jej młodości ;) I coś w tym jest, bo nacierałem ją różnymi ogólnodstępnymi specyfikami i nie widzę jakiejś znaczącej poprawy.
Załączam zdjęcia mojej tapicerki.

macho

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:26:41 am »
Nie wiem jakich kremów używa moja kobieta, ale jak chcesz to się dowiem. Według mnie działają. I brakuje nam zdjęć Twojej ;D

qbaty

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:34:20 am »
Pytanie tylko czy kremy Twojej kobiety służą renowacji czy profilaktyce  ;D
:-wstyd

Bo w przypadku mojego kocura na profilaktykę już za późno (w przeciwieństwie do mojej kobiety, pomimo, że są w podobnym wieku  ;D )

macho

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2009, 11:44:51 am »
O to już mnie nie pytaj, ja potrafię tylko odróżnić krem Nivea od pasty do butów i to mi w życiu wystarcza ;)

adam74

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2009, 13:21:51 pm »
macho dla Twojej kobiety to i na profilaktykę chyba za wcześnie  :-hehe :-hehe :-hehe

macho

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2009, 17:02:05 pm »
Wczoraj odkręciłem jej boczne kółka przy rowerku. I nawet sobie radzi ;D ;D ;D. A tak na serio nie postarzaj mnie aż tak bardzo bo wpadnę w kompleksy :-wstyd

adam74

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2009, 17:35:28 pm »
Ja tylko stwierdzam fakty.

Co do kompleksów........ ja już mam kompleksy :-hehe :-hehe :-hehe

Lucek

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 17, 2009, 16:49:58 pm »
witam

jest tylko jeden sposob na zmiekczenie starej skory:
jest to impregnacja mizdry specjalnym tluszczem roslinnym podgrzanym do temp. 60- 70 stopni.

qbaty

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 17, 2009, 17:21:15 pm »
ale powiedz mi czy jest sens się w to bawić ? domyślam się, że renowacja całości (2 X fotele przód + kanapa tył) będzie kosztować ponad tysiąc PLNów - jest to kasa, której nie chciałbym w błoto wyrzucać...

Lucek

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 17, 2009, 17:36:46 pm »
JESLI MASZ ORYGINALNA TAPICERKE, TO JEST SENS

Lucek

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 17, 2009, 17:38:29 pm »
A KOSZT ODNOWY W MOJEJ GARBARNI RAZEM ZE ZMIEKCZANIEM, TO OK. 600 PLN

qbaty

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 17, 2009, 18:39:49 pm »
a co siedziskiem fotela kierowcy - skóra trochę rozchodzi się na szwach ? da się coś z tym zrobić ?

Lucek

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 17, 2009, 19:10:02 pm »
podczas zmiekczania skory fotela zdejmuje sie ja i przewraca na druga strone, wtedy mozna wykonac przeszycia kusnierskie. cena za przeszycie, to 30 pln za mb

qbaty

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 17, 2009, 20:17:10 pm »
Dzięki za informacje - wygląda to obiecująco :)
W najbliższym czasie (max 2-3 miesiące) chętnie skorzystam z Twoich usług. Muszę tylko wykombinować jak to wszystko do Ciebie dostarczyć (jestem z Trójmiasta...)

Lucek

  • Gość
Odp: Renowacja skorek kociakow
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 17, 2009, 22:09:16 pm »
W PORZADKU :)
 DAJE CI RADY I ZARYS KOSZTOW, JESLI ZDECYDUJESZ SIE ODDAC SWOJE SIEDZENIA DO RENOWACJI, TO PAMIETAJ, BY RZADAC PORZADANYCH PRZEZ CIEBIE EFEKTOW I GWARANCJI PRZYNAJMNIEJ NA 2 LATA

POZDROWIENIA,