Autor Wątek: Dziwny szum podczas jazdy X-Type  (Przeczytany 3679 razy)

ghrh

  • Gość
Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 18:30:16 pm »
Od jakiegoś czasu mój kotek zaczął kaprysić podczas jazdy, mianowicie w przedziałach 50-60, 80-90 i 120-130 staje się bardzo głośny. Hałas nagle zanika po wyjściu poza te przedziały, występuje tylko pod obciążeniem (zdjęcie nogi z gazu natychmiast urywa) i niezależnie od obrotów silnika (redukcja biegu nie zmienia nic). Jedyne co ma wpływ to prędkość i obciążenie. Przejście z opon letnich na zimowe - bez efektu.
Dodam jeszcze, że do niedawna przy 50-60 było słychać tylko taki metaliczny odgłos na granicy słyszalności, być może że to się rozwinęło.
Dzisiaj autko było na hamowni, żeby spokojnie posłuchać skąd to dochodzi, ale nie udało się nawiązać porozumienia:
http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,5088.msg189656.html#msg189656
Wszelkie porady mile widziane, bo strasznie to denerwujące, tym bardziej, że występuje przy najpopularniejszych u nas prędkościach.

zadek07

  • Gość
Odp: Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:43:27 pm »
Stawiam na łożysko na wale napędowym. Bardzo łatwo to sprawdzić, bierze się lewarek podnosi się cały bok samochodu tak żeby jedno przednie i jedno tylnie koło było w powietrzu i jazda. nie bój się samochód nie odjedzie, zadziała mechanizm różnicowy.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 22:49:33 pm »
 No chyba, że ma po 2004r wtedy zadziała elektronika i pojedzie  ;D  :P

ghrh

  • Gość
Odp: Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2013, 09:34:21 am »
2003r, bez esp
Za poradę co do łożyska dzięki, przekażę dalej :)
Jakieś inne pomysły?

meteor

  • Gość
Odp: Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2013, 14:50:37 pm »
Może tak jak u mnie dyfer szumi.

ghrh

  • Gość
Odp: Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2013, 15:46:44 pm »
Może tak jak u mnie dyfer szumi.
Brzmi podobnie. Różnica jest taka, że u mnie to jest tylko w podanych przedziałach (dość wąskich) i pojawia się i zanika dość gwałtownie (w sensie niewielka zmiana prędkości powoduje znaczną zmianę głośności). Z tego co piszesz u Ciebie jest to dość ciągłe. Tak czy owak panowie w serwisie szukają przyczyny, na pewno się podzielę jak coś się znajdzie.

ghrh

  • Gość
Odp: Dziwny szum podczas jazdy X-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2013, 17:05:03 pm »
No i faktycznie wyła to kwestia wału. Według mechanika było tam tylko pół litra czegoś co w konsystencji przypominało towot. Po wymianie oleju na świeży zrobiło się dużo ciszej.