Autor Wątek: Stuki w tylnym zawieszeniu  (Przeczytany 2921 razy)

tomek1212

  • Gość
Stuki w tylnym zawieszeniu
« dnia: Październik 05, 2012, 18:10:12 pm »
Witam
Skąd mogą wydobywać się głuche stuki z tylnego zawieszenia ? Są one słyszalne zarówno przy niewielkich nierównościach jak i tych większych dziurach.
Na szarpakach nic nie wyszło, diagnosta stwierdził, że wszystko jest w porządku, jednak te stuki nie dają mi spokoju, tym bardziej że są dość donośne.

Wiem, ze ciężko jest tak coś doradzić nie widząc auta ale może jest jakaś typowa przypadłość w tylnym zawieszeniu w xj40 ? Dodam, że mam tylne zawieszenie po konwersji z NIVO na zwykłe.

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2012, 18:20:51 pm »
A konwersja po Bożemu została zrobiona? Z wymianą sprężyn i gum?

tomek1212

  • Gość
Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2012, 21:53:14 pm »
Nie wiem, już go takiego kupiłem.
Ale generalnie nie ma żadnych problemów, auto trzyma sie drogi, nie buja ani nic. Ogólnie wszystko jest w porządku tylko te stuki.
Gdzieś mi się rzuciło kiedyś na forum, że to może być problem z górnymi mocowaniami amortyzatorów.
Czy ktoś jest w stanie naświetlić ten temat ?

BlackV6

  • Gość
Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2012, 08:33:02 am »
sprawdź czy lewarek jest dobrze przymocowany w bagażniku  :) ja dostawałem szału od stuków z tyłu kombinowałem na każdy możliwy sposób a okazał sie poluzowany lewarek pod kołem zapasowym  ;D

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2012, 10:29:10 am »
Lewarek to może być dobry trop, tam są jeszcze klucze dokół i do lewarka, oba się mogły odczepić z uchwytów...

tomek1212

  • Gość
Odp: Stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2012, 11:07:46 am »
Tyle, ze ja mam kolo zapasowe na leżąco, pod nim lewarek, a obok koła butle LPG.
Ale powyciągam wszystko co sie da z bagażnika i wówczas się przejadę, choć nie wydaje mi się, aby to było to...