Autor Wątek: traci moc podczas jazdy oraz nie chce zapalić!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Przeczytany 3312 razy)

andrzej79

  • Gość
Witam!!!!!!!!!!! Jestem na forum I raz , posiadam od roku Jaguara x type 2003r. 2.0D 130km, od pewnego czasu podczas jazdy gdy dodawałem gazu zapala się spręzynka , samochód traci moc i gaśnie , kiedyś wystepowało to rzadko teraz non stop , po podpięciu pod kąputer pokazał się błąd   P0100(obwód przepływu mast. lub objetości powietrza), ponadto od pewnego czasu miała problem z odpalaniem zimnego samochodu, gdy postał ok 15 godzin nie mogłem odpalić potem po 12 , po 6 a teraz wogóle nie moge odpalić, świece zarowe były wymieniane po zimie, po podpieciu pod komputer pokazał się błąd P 2291(regulacja ciśnienia wtrysku - ciśnienie zaniskie , przy rozruchu oraz przy pracujacym.
Prosze o pomoc może ktoś z Was miał podobne problemy, co mam zrobić co wymienić , niektórzy mówią ,że to wtryski inni ,że pompa paliwa , zawór ciśnienia.
Czekam na info , pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: traci moc podczas jazdy oraz nie chce zapalić!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2013, 17:20:46 pm »
Witamy  :-gwizd
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

andrzej79

  • Gość
Odp: traci moc podczas jazdy oraz nie chce zapalić!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2013, 17:25:23 pm »
No witam wiesz cos na temat tych objawów jakie napisałem.

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: traci moc podczas jazdy oraz nie chce zapalić!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2013, 17:50:50 pm »
Chciałem Ci dać do zrozumienia że na początek trzeba się przywitać w odpowiednim dziale.
Co do silnika diesla to się nie znam niestety ale napewno diagnoza jest trudna. Według mnie trzeba wyjąć wtryski, dać je do sprawdzenia, to samo zrobić z pompą wtryskową. Pompę paliwa też trzeba sprawdzić jakie daje ciśnienie. Wtryski to około 900zł sztuka, pompa też kilka tysięcy złotych. Może ktoś doradzi czytając Twój opis.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

Bedek

  • Gość
Odp: traci moc podczas jazdy oraz nie chce zapalić!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2013, 21:02:05 pm »
Poczytaj forum było o tym sporo - są to typowe objawy przelewania wtrysków - często efekt łuszczącej się pompy wysokiego ciśnienia.