Autor Wątek: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby  (Przeczytany 2512 razy)

mihauek1

  • Gość
Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« dnia: Wrzesień 14, 2012, 08:56:19 am »
Witam,

wczoraj zauważylem dziwny problem, mianowice zniknęło podświetlenie obu niebieskich strzałek na panelu klimatyzacji, wszystko inne świeci jak trzeba, dziwne jest to, że czerowne świecą, sprawdziłem na szybko ściemniacz i działa ok (deska+zegary), ma ktoś jakiś pomysł :- pojecia

drugi problem to brak podświetlenia przycisków szyb u wszystkich pasażerów, panel kierowcy podświetlony ok, w szukajce znalazłem info, że żarówki są zalutowane :-nuts wymieniał to już ktoś i ma może manual :-K

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2012, 10:18:58 am »
Mam trochę tych paneli. Jeśli nie chce Ci się bawić w wymianę podświetlania, gdzie trzeba kupić żarówki i poświęcić temu sporo czasu to daj znać, zrobię Ci jakąś rozsądną cenę. Najlepiej zadzwoń.

mihauek1

  • Gość
Odp: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:04:22 pm »
szczerze to wolalbym to zrobić, ale nie znajdzie się chętny na podzielenie wiedzą to trzeba będzie coś kupić bo strasznie mnie wnerwia jak jakaś lampka nie świeci  :-zly

BTW i tak potrzebuję trochę pierdół do wnętrza to zrobię listę i będę dzwonił :-super

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:25:29 pm »
Spoko. To są tanie rzeczy a tylko zaśmiecają mi magazyn więc chętnie pozbędę się pierdół do starego S type.

rodger

  • Gość
Odp: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2012, 15:17:22 pm »
Ja rozebrałem wszystko i wlutowałem diody, zielone w sterowanie szyb i białe w sterowaniu temperaturą. Dlaczego diody? Bo żarówki nie występują jako część zamienna, po za tym się przepalają a jak będzie za duża moc to będą topiły plastiki.
Czas operacji jeden wieczór i 3 piwa.

Intruz

  • Gość
Odp: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2012, 09:47:36 am »
u mnie też niebieskie strzałki nie świecą...ciekawe...Ale na razie mi to n ie przeszkadza.

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Dziwny problem - podświetlenie panelu klimatyzacji/szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:25:05 am »
A u mnie nie świecą przyciski do sterowania szybami (we wszystkich drzwiach), za to w przednich od strony kierowcy jest podświetlenie "Memory" i "1" i "2". Ostatnio wyczytałem gdzieś, że tak ma być, ale nie bardzo kumam dlaczego podświetlone jest "Memory... itd", a nie sterowanie, skoro tego ostatniego używa się najczęściej  :-nuts
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport