Autor Wątek: 2,0d spadek mocy - pomocy  (Przeczytany 3246 razy)

Trigojunior

  • Gość
2,0d spadek mocy - pomocy
« dnia: Sierpień 23, 2012, 22:14:30 pm »
Witam Was,

piszę z prośbą o radę...

Wsiadłem dzisiaj odstawić samochód na parking bo siostra jeździła i się troszeczkę zdziwiłem. Otóż...samochód rusza bez problemu, jedzie bez problemu ale nie ma siły żwawo przyśpieszać. Robi to jak żółw... Turbina tj zaczyna pracować powyżej 3000 obr ale to też nie jest to co powinno być. Wyjechałem z ciekawości za miasto to powoli rozpędzał się do ok 130/140km/h a później już miał wielkie problemy. Co może być tego przyczyną??? We wtorek jeździłem i wszystko było w jak najlepszym porządku...aż wgniatało w fotel przy przyśpieszaniu a teraz wstyd bo Matiz jedzie równo ze mną...

Czy to może być np wina EGR lub przepływomierza?
Dodam jeszcze że nie świeci się żadna kontrolka... :-help :-help :-help
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2012, 01:41:44 am wysłana przez Choina »

daniel

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2012, 08:56:26 am »
Spytaj siostrę czy nie tankowała byleczego.

BlackV6

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2012, 10:06:30 am »
turbo powinno zacząć pracować powyżej 2000 obrotów

pablo

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2012, 10:45:53 am »
a siostra nie zagrzała ci czasem turbinki i nie wył od razu silnika ...?

Trigojunior

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:44:55 pm »
Zatankowane jest na BP Ulitmate jak zawsze do pełna więc nie miała szans zatankować...jakoś specjalnie szaleć też raczej nie szalała bo pojechała tylko do sklepu po rzeczy potrzebne do zakończenia remontu...

We wtorek ja jeździłem i było wszystko ok...rozmawiałem z moim mechanikiem ale będzie miał chwilę dopiero w poniedziałek rano bo go nie ma teraz...z tego co mu wyjaśniłem to powiedział że obstawia przepływomierz ale na 100% powie jak zobaczy samochód :(

Trigojunior

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2012, 18:03:12 pm »
No i naprawione :D okazało się że przetarł się (prawdopodobnie przypadkowo dociśnięty osłoną silnika) przewód od podciśnienia TURBO czy jak to tam zwał :)

andrew140785

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:15:11 pm »
Czy chodzi o taki mały czarny wężyk który idzie do tej "gruszki" przy turbinie? :-bry
Ja jak u siebie tylko zauważyłem że  zaczyna się przecierać (a zauważyłem przypadkiem bo obcierał o pompę podciśnienia i praktycznie nie było to widoczne) to od razu wymieniłem wszystkie na silikonowe ;D i po problemie 8)

Trigojunior

  • Gość
Odp: 2,0d spadek mocy - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 27, 2012, 23:30:28 pm »
dokładnie chodzi o ten wężyk :) już jest wszystko ok