Autor Wątek: Upgrade hamulców  (Przeczytany 2244 razy)

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Upgrade hamulców
« dnia: Sierpień 23, 2012, 17:21:51 pm »
Zastanawiam się nad jakaś modyfikacja hamulcow w mojej 40, wczesniej jezdzilem różnymi modelami produkowanymi w bavarii. Porównując... w kocie jest troche strach  :-boks

Chciałem zapytac, czy ktoś nie przerabiał tematu załozenia jakis wiekszych tarczy/zaciskow np z XJR'a albo Xk, lub zmienial tarcze np na nacinane wentylowane dobrego producenta?

Czekam na wasze przemyślenia

lysyyy

  • Gość
Odp: Upgrade hamulców
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2012, 18:33:40 pm »
Fakt, hamulce to jakaś masakra... Mój XJR dobrze się rozpędza ale szybko wyhamować to już słabo... Na pewno lepsze tarcze nie będą tak się grzały jak seryjne, hamowanie trochę lepsze - ale ja i tak zastanawiam się nad czymś zupełnie innym... Większe tarcze plus np. 3-tłoczkowe zaciski. Swego czasu był na Allegro zestaw od któregoś Porsche z 3 tłokami i się już nad tym zastanawiałem, czy nie kupić i nie przełożyć... Na razie odpuściłem temat, ale na pewno będę chciał do niego wrócić i zrobić coś na prawdę skutecznego...

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: Upgrade hamulców
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2012, 19:00:47 pm »
Ciekaw jestem jak miała by się sprawa adaptacji tarcz i zaciskow ( 4 tłoczkowe ) z 750i. Wiekszość kombinowanych bmw lata na takim zestawie i ludzie twierdzą, że dają rade. Nie mam tylko pojecia jak wygladała by sprawa z montażem, czy duża rzeźba (?) Cena za to napewno bardziej przystępna niż zestaw z porsche ;)


lysyyy

  • Gość