Autor Wątek: emulator sondy lambda  (Przeczytany 11707 razy)

mercii

  • Gość
emulator sondy lambda
« dnia: Wrzesień 21, 2011, 10:17:08 am »
Witam
Mam problem z checkiem spowodowanym albo kończącym się katalizatorem albo ostatnią sondą lambda.
Chciałbym zamontować emulator tej sondy i mieć z tym spokój. Katalizator zastąpie jakimś innym (na pewno nie orginalnym) i wiem że problem bez emulatora powróci.
Czy do zamotowania podchodzi emulator ten prosty czy może trzeba kupować ten montowany pod kątem 90 stopni?
Pozdrawiam

zadek07

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2011, 20:23:51 pm »
Ja mam kupilem zwykly prosty ma chyba 6cm, bez problemu sie miesci cena byla chyba 50zl za sztuke, checka juz nie widzialem od roku. Kupowalem u tego goscia http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda-najwyzsza-jakosc-i1833231435.html, sa rozne przekorje otworu w zaleznosci od pojemnosci silnika. Zadzwon do tego goscia to ci dobierze odpowiedni

mercii

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2011, 09:33:05 am »
Dzięki wielkie. O taką odpowiedź mi chodziło.

ktr

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 21:54:28 pm »
Czy coś takiego będzie pasowało do X-a 2.5?
http://allegro.pl/emulator-sondy-lambda-tuning-katalizator-i2090550398.html

Też chciałbym coś takiego kupić, widzę że te tuleje chodzą na Allegro najczęściej po 35-50 zł. Czy założenie jest łatwe? U mnie od czasu do czasu pojawia się P0430 (katalizator na banku 2).

ktr

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2012, 11:13:53 am »
Zapytałem Allegrowicza sprzedającego emulatory sondy lambda (tuleje), czy będzie to pasowało do mojego auta. Dostałem taką odpowiedź:

"Osobiście nie pamiętam aby ktoś montował emulator do tego typu auta. Jeśli chodzi o gwinty to na pewno będą te same 18x1,5 (chyba, że jest to wersja sprowadzona z ameryki wtedy może być gwint calowy). Trzeba się upewnić czy emulator wraz z wkręconą sondą zmieszczą się - całość odsunie się 40mm od poprzedniego położenia.
Jeśli emulator nie zadziała to oczywiście po odesłaniu detalu zwrócę pieniądze."

Ja mam właśnie wersję USA. Czy myślicie, że to u mnie będzie pasowało i zadziała? Pojawia mi się czasem P0430.

ktr

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2012, 15:23:28 pm »
Czy ktoś wie, czy wersja USA także ma gwint M18x1,5? Czy jakiś inny, calowy?

mercii

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2012, 09:05:30 am »
Niestety nie pomogę z wersją z USA. Założyłem emulator i po checku:).
Montaż 10 min.
Pozdrawiam

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2012, 09:42:07 am »
Witam. Mam pytanie gdzie znajduje się sonda lambda, czy wymiana na emulator sondy zajmuje dużo czasu, jest to skomplikowane? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrowienia.  :-help

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2012, 09:43:16 am »
Witam. Mam pytanie gdzie znajduje się sonda lambda, czy wymiana na emulator sondy zajmuje dużo czasu, jest to skomplikowane? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrowienia.  :-help
ZApomiałem dodać Jaguar X-type 2,5. 2003 rok.

mercii

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2012, 11:05:01 am »
Sonda znajduje się za kataliatorem. Jak wejdzie się pod samochód to trzeba jej szukać puszki znajdującej się przed na początku rury wydechowej przy silniku. Wychodzą od niej chyba 4 kabelki.
Wykręcamy klucz chyba 22 albo 24. Wkręcamy sonde w emulator. Ja założyłem metalową uszczelkę na emulator i wkręciłem w miejsce sondy w katalizatorze. Klucz 27. I to tyle.

mercii

  • Gość
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2012, 13:30:35 pm »
Zamontowałem emulator ale w sumie błąd jaki miałem wcześniej tylko został "zamaskowany".
Czy ktoś wymieniał katalzatora na jakąś strumienicę, nie orginalny katalizator lub poprostu jeździ z pustą puszką po katalizatorze?
Pozdrawiam

Offline kolo

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: emulator sondy lambda
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 22, 2012, 17:55:08 pm »
Witam. Chcę zabudować emulatory sondy lambda. Jedną zlokalizowałem bez problemu (ta od strony zderzaka), ale gdzie ta druga? Silnik 2,5. Wywala mi błędy P0420, P0430. Pozdrawiam. :-thank