Autor Wątek: parowanie szyb i spryskiwacze  (Przeczytany 2204 razy)

marekf161

  • Gość
parowanie szyb i spryskiwacze
« dnia: Sierpień 17, 2012, 22:44:05 pm »
witam, mam do was kilka pytań dotyczących mojego Daimlera XJ40 '94 jako ze jestem świeżym użytkownikiem tej marki. prosze o wyrozumiałośc jak bede pisac jakies głupoty. Pierwszym problemem było parowanie szyb w okresie jesienno-zimowym, jak jeździłem sam to jeszcze dawało radę jakos, ale z czterema pasażerami, było naprawdę mocno zaparowane, wszyscy zaangażowani w wycieranie szyb, próbowałem róznej konfiguracji przcisków, wydaje sie ze najlepiej gdy wciskam 'demist' (słychac że cos tam sie otwiera) i manual tez wcisnięty ale to żeby sterowac temperatura zdaje się, gdy wiatraki ustawione sa na maxa, jest wprawdzie bardzo głosno więc działają, ale powiew wg mnie powinien byc znacząco większy, i teraz nie wiem czy próblem jest z przewodami, czy jakims filtrem, nie wiem od czego zacząć szukanie problemu.

Kolejną sprawą są niesprawne spryskiwacze, nie działały od początku mojego użytkowania, poprzedni właściciel mówił że chyba zbiornik jest pęknięty, mimo to kiedy przez przypadek nacisnąłem i cos tam prysnęło, ale oprócz tego cisza nawet pompa się nie odzywa, chciałem na to dzisiaj zerknąć ale zbiornik wchodzi gdzies na dół przed nadkole, czy ktoś moze kiedyś go wymontowywał i wie jak się za to zabrać? mam zapasowy ale ze starszego xj i niestety jest zupełnie innego kształtu..

Jeszcze jedno krótkie pytanie, dzisiaj wymieniałem klamkę przy drzwiach kierowcy, i przekręciłem kluczykiem aby sprzwdzic czy wszystko ok w pewnym  momencie i automatycznie domknęło mi dach!, strasznie się ucieszyłem bo nigdy wcześniej się nie domykał z zamknięciem drzwi, ale jak juz wszystko poskładałem znowu nie domykało, czy orginalnie powinno sie to domykac, czy to był jakis przypadek?

Dziękuje z góry za ewentualna pomoc i pozdrawiam posiadaczy najpiękniejszych aut na świecie!

tomek1212

  • Gość
Odp: parowanie szyb i spryskiwacze
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2012, 23:49:14 pm »
Tak, oryginalnie powinno domykać szyby i szyberdach (jeśli jest fabryczny). Trzeba przytrzymać kluczyk nieco dłużej w pozycji "zamknij".

Tak samo dzieje się gdy przytrzymany zostanie przycisk na desce do zamykania zamków.

Pod maską koło prawej lampy masz kilka przekaźników (są opisane), jeden z nich jest od pompki spryskiwacza. Możesz spiąć na krótko i sprawdzić czy działa.

Co do parowania szyb to zobacz na początek, czy działają oba wentylatory, oraz czy masz sprawną klimatyzację. Bez tego ciężko odparować szyby.

marekf161

  • Gość
Odp: parowanie szyb i spryskiwacze
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2012, 06:28:18 am »
Domykanie działa tak jak napisałeś :) mam nadzieje że jeszcze długo będzie mnie tak zaskakiwac;p  zaraz zabieram się za spryskiwacze, a klimatyzacja rzeczywiscie nie działa, nie wiedziałem że to może mieć wpływ

Bardzo dziękuje za pomoc, mam urlop w garażu więc pewnie będę się jeszcze odzywac. Pozdrowienia!

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: parowanie szyb i spryskiwacze
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2012, 10:32:05 am »
Do zbiorniczka i pompek od spryskiwaczy najłatwiej się dostać zdejmując przedni zderzak i spoiler pod zderzakiem najlepiej w jednym kawałku z przednimi częściami plastikowych nadkoli. Dostęp jest wtedy bezproblemowy.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l