Autor Wątek: Cuda sie dzieja z moim Kociakiem  (Przeczytany 3381 razy)

bakielita

  • Gość
Cuda sie dzieja z moim Kociakiem
« dnia: Sierpień 14, 2012, 02:42:38 am »
Jestem w szoku od czasu do czasu zapala mi sie lampka check engine na przemian z ABS , czasami zapalaja sie jedna po drugiej.
Podpinajac Kota pod komputer , test pokazuje problem z dostarczaniem mieszanki paliwowej do silnika.
Nic o hamulcach , a z nimi mam problem . Raz na jakis czas ostatnio coraz czesciej, przy nacisnieciu hamulca ,pojawia sie jakas blokada pukajaca mnie w pedal , wrazenie jakby ABS sie zalaczal ale nie hamuje normalnie musze nacisnac hamulec duzo mocniej praktycznie do konca zeby odpuscilo. i czesto w takiej sytuacji zapala sie wlasnie lampka ABS.
Nie wiem czy pompa ABS czy hamulcowa mi pada , cyz moze jest przypowietrzony troche. Mial ktos podobny problem?

Bedek

  • Gość
Odp: Cuda sie dzieja z moim Kociakiem
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:15:17 am »
Z miesiąc temu miałem podobny problem, zapalała się kontrolka ABS z silnikową na przemian, czasami obie razem. Nie pamiętam kodu błędu. Przyczyna była banalna przerwany przewód od czujnika abs w prawym przednim kole. Z wierzchu był jak nowy dopiero jak się go wyjęło ( ma wtyczkę przy czujniku i pod nadkolem) i sprawdziło "przejście" okazało się że raz jest raz nie - zależnie od wygięcia kabla. Wymiana załatwiła sprawę. Abs zgasł od razu a silnik za kilka kilometrów. Można było to sprawdzić również na postoju po odpaleniu auta jak nic się nie świeciło ( były takie momenty) należało pokręcić kierownicą i wtedy coś się zapaliło najczęściej abs.

bakielita

  • Gość
Odp: Cuda sie dzieja z moim Kociakiem
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:51:12 am »
dzieki teraz problem mam duzo wiekszy cos mi pompuje powietrze do zbiorniczka wyrownawczego i zapowietrza uklad temat na innym poscie.

BlackV6

  • Gość
Odp: Cuda sie dzieja z moim Kociakiem
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:53:01 am »
a zbiorniczek jest czysty bez plam oleju ? zalatuje spalinami z niego ?

bakielita

  • Gość
Odp: Cuda sie dzieja z moim Kociakiem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2012, 15:45:41 pm »
nie nie ma nic nie zmieszaly sie zadne plyny , nie da sie odpowietzryc

bakielita

  • Gość
Odp: Cuda sie dzieja z moim Kociakiem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:26:16 pm »
znalazlem uszczelka pd termostatem :o