Autor Wątek: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca  (Przeczytany 2953 razy)

Pieczyk

  • Gość
Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« dnia: Sierpień 11, 2012, 13:07:21 pm »
Witam.
Problem z moim autem wygląda tak:
Od jakiegoś czasu przy skręcaniu słyszane były delikatne odgłosy z prawego przedniego koła, ale że nie były to głośne dźwięki to jeździłem dalej. Dzisiaj po najechaniu na lekką nierówność auto delikatnie podskoczyło, coś pstryknęło i dalej nie pojechałem. Biegi wchodzą elegancko, sprzęgło raczej też chodzi OK tyle że po wrzuceniu biegu i puszczeniu sprzęgła coś tyrkocze lekko i auto stoi w miejscu (na każdym biegu tak samo).

Może miał ktoś z Was taki problem ze swoim kotem?

benjamin

  • Gość
Odp: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2012, 14:32:12 pm »
pewnie przegub się rozleciał

Pieczyk

  • Gość
Odp: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:43:37 am »
A może orientujesz się mniej więcej jaki jest koszt takiego przegubu?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2012, 20:39:32 pm »
Na pewno przegub. Zobacz pod autem czy kreci Ci sie polos bo bedziesz wiedzial ktory przegub. Jak sie kreci to ten przy kole. Najlepiej kupic kompletna polos uzywke z pewnego zrodla albo z gwarancja. Dostac przegub do x-type nie latwo a i drogo a od mondlaka nie pasuje.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Mike_G

  • Gość
Odp: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:54:27 am »
Z dużą dozą pewności można stwierdzić że się rozleciał przegub, dobrze że półoś się nie rozleciała. Jak już koledzy zasygnalizowali cięzko dostać przegub do X'a więc masz 3 wyjścia:
- używka (bez pewności co do stanu części)
- regeneracja (są jeszcze magicy którzy to potrafią tak jak sa tacy co regenerują i wzmacniają sprzęgła)
- serwis jaguara ( ja tak zrobiłem z kilkoma częściami i wcale dramatu nie ma, jak coś powołaj się na forum)

Powodzenia

Pieczyk

  • Gość
Odp: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2012, 21:33:15 pm »
Problem okazał się jakąś banalną rzeczą. Mechanik tłumaczył, że przy przegubie prawdopodobnie ktoś nie zabezpieczył go jakimś zapięciem zatrzaskiem czy czymś w tym rodzaju. Autko mam 3 miesiące i dopiero teraz na wyboju przegub się rozłączył. Wziął tą zapinkę czy tak to tam się zwie z jakiegoś przegubu z odzysku i wszystko śmiga jak należy. Zapłaciłem tylko za robociznę :D

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Jaguar X-TYPE 2.0D nie rusza z miejsca
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2012, 22:00:22 pm »
To gratulacje szczęścia   :-hehe
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]