Autor Wątek: Komunikat o tylnych światłach hamowania  (Przeczytany 1747 razy)

pietrakowski1

  • Gość
Komunikat o tylnych światłach hamowania
« dnia: Sierpień 11, 2012, 17:22:35 pm »
jak w temacie  wymieniałem żarówki świateł hamowania i teraz  poja wia mi się komunikat, który sobie przetłumaczyłem na polski "nie działaja oba światła hamowania", posprawdzałem wszystkie światła juz mi świecią, a komunikat jest, jak go się pozbyc trzeba pojechac do serwisu żeby go skasowali?

cziff

  • Gość
Odp: Komunikat o tylnych światłach hamowania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2012, 19:33:47 pm »
Czy na pewno zamontowałeś właściwych żarówek?

pietrakowski1

  • Gość
Odp: Komunikat o tylnych światłach hamowania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2012, 22:46:42 pm »
Żarówki zgodnie z instrukcją, dokładnie sprawdziłem jaką żarówkę w jakie miejsce wstawić. Jak to robiłem to odpiołem cała lampę z kostki przy właczonej stacyjce i był taki pisk sygnał dźwiękowy nie jestem pewien ale chyba wtedy pojawił się ten komunikat.
Ciekawi mnie czy ten komunikat/ bład to trzeba skasować w servisie czy on sam powinien zniknac np. jest komunikat bo żarówka jest spalona a jak się wymieni na dobrą to komunikat znika. ciekawi mnie na jakiej to zasadzie działa? jeżeli bląd trzeba skasowac to pojadę do servisu a jak ma sam zniknąc a mi wszystkie światła świeca to znaczy że mam  gdzieś coś pomieszane.
poprosiłbym o jakąś podpowiedź.

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Komunikat o tylnych światłach hamowania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2012, 08:53:21 am »
Nie mam jeszcze doświadczenia w tym temacie w S-type ale w XJ40 wystarczyło, że wymieniona żarówka była za mocna lub za słaba (lub jakaś tandetna która według oznaczeń była prawidłowa ale w rzeczywistości była słabsza niż powinna) a błąd o tej żarówce cały czas się wyświetlał. Może w S-type jest podobnie. 
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Komunikat o tylnych światłach hamowania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 13, 2012, 13:12:23 pm »
 :-bry

u mnie było tak, że po wymianie żarówki trzeba było wcisnąć pedał hamulca i dopiero wtedy komunikat zniknął. Dopiero zamknięcie obwodu uprzednio otwartego przez pedał hamulca kontrolował, czy poza pedałem nie ma innego przerwania (tutaj na żarniku).
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport