Autor Wątek: wentylatory;/  (Przeczytany 3435 razy)

peres20

  • Gość
wentylatory;/
« dnia: Kwiecień 04, 2009, 23:29:39 pm »
witam szanowne Grono,kot znowu stroi himery;/. mam nadzieje ze pomozecie ,bo ja nie wiem co jest;/. tzn chodzi o to ze, nie dzialaja mi wentylatory od chlodnicy :-cry. Co moze byc przyczyna niedzialających wentylatorow??. Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje :-K :-R.

optre

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2009, 23:32:50 pm »
Problem z sprzęgłem wiskotycznym, tez to mam , tyle ze u mnie kręci się cały czas i to z obrotami silnika, obawiam się zeby kiedyś nie odleciał przypadkiem. :-wstyd

peres20

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2009, 23:54:14 pm »
Dzieki kolego za pomoc , ale ja mam  elektryczne wentylatory, dwa w dodatku;p :-W. bo mam nowszy rocznik troszke :-super.
Pozdrawiam :-V.

optre

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2009, 00:03:09 am »
aha, myślalem że wszystkie 40 mają wisco, w takim razie pewnie poszedł czujnik temperatury, niewiem dokładnie jak to jest w jagu, ale popatrz, prawdopodobnie jest szerwgowo podpięty czujnik, odłącz go i zrob zwarcie zamiast czujnika, jeśli wentylatory są ok to powinny się załączyć, właściwie to chyba tylko jeden bo drugi jest od klimatyzacji, ale nie jestem pewien u mnie jest wisco więc nie mam jak sprawdzić, chyba że jutro zobacze u macho jak to wygląda on ma z 1994 roku, czyli znacznie nowszy od mojego.

jarek-jerryjag

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2009, 03:58:26 am »
najczestrza przyczyna jest kostka przewodów ktora idzie od wentylatorów do przekaźnika  schowanego w lewym nadkolu z przodu (czasami przekaźnik tez nawala)
sprawdz przewody od wentylatora jesli znajdziesz kostkę czarną  otwórz ją i sprawdz. jest po lewej stronie chłodnicy-nadkola.Ja najczesciej eliminuje ją.

macho

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2009, 09:22:45 am »
U mnie włącza się od razu po przekręceniu kluczyka

peres20

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:46:26 am »
heh macho u mnie tez tak by ło , ale pociągnąlem nowy obieg i tylko przez czujnik na jeden wentylator;d ale musze to naprawic, bo lato tuz, tuz;). Dzieki chłopaki sprawdze te mozliwosci, jeszcze raz wielkie dzieki; :-V. pozdrawiam

peres20

  • Gość
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2009, 16:34:06 pm »
Prolem rozwiklany ;D. czujnik nie od tego auta i wspomniana kostka byla poprostu rozpieta :-V. Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Offline Yoohas

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.283
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2012, 20:35:15 pm »
najczestrza przyczyna jest kostka przewodów ktora idzie od wentylatorów do przekaźnika  schowanego w lewym nadkolu z przodu (czasami przekaźnik tez nawala)
sprawdz przewody od wentylatora jesli znajdziesz kostkę czarną  otwórz ją i sprawdz. jest po lewej stronie chłodnicy-nadkola.Ja najczesciej eliminuje ją.

Łodświeżam :)

Czasami wentylatory nie działają co skutkuje wzrostem temperatury. Nie chce mi się przeżywać chwil grozy.

Widzę przewody od wentylatorów - idą sobie w okolice przedniego reflektora przeciwmgielnego.

Wymacałem grubą wtyczkę, poruszałem nią i nic się nie poprawiło. Wisi też luzem chyba przekaźnik od wentylatorów - taki podłużny.

Co jeszcze sprawdzić? Na krótko oba wentylatory działają.

Czy ten duży przekaźnik to ten od wentylatorów?

Mam xj40 z 1993 r. z dwoma wiatrakami elektrycznymi.
Sam sobie w życiu jakoś nie radzę, Więc Biuro Porad dla innych prowadzę.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: wentylatory;/
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 13, 2012, 20:57:48 pm »
Po lewej stronie auta w chlodnicy na dole w roczniku 94 jest czujnik temperatury, ktory steruje wiatrakami. Podejrzewam ze w 93 tez bedzie.
Swoja droga, jezdzilem bez wiatrakow przez dwa, trzy tygodnie w 30C upalu i korkach i nigdy nawet przez chwile temperatura nie poszla powyzej N. Wiatraki wylaczylem bo czujnik sie zepsul i dzialal non stop, nawet potrafil sie nie wylaczyc przez godzine po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki.
Nie wiem jak mozna przegrzac ten silnik jesli jest wystarczajaco plynu  :-gwizd