Autor Wątek: Kilka pytań na początek  (Przeczytany 2284 razy)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Kilka pytań na początek
« dnia: Lipiec 23, 2012, 22:56:10 pm »
Witam
Właśnie stałem się posiadaczem S-type z 2000 roku i na samym początku chciał bym podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli mi przy wyborze samochodu.  :-thank   
Teraz przyszedł czas na kilka pytań początkującego użytkownika:
1. Mam w przednim zderzaku pod lampami dwa kapselki. Czy są to spryskiwacze świateł czy możliwe, że tylko kapselki które zasłaniają otwory pod spryskiwacze przygotowane?
2. Klapa bagażnika po naciśnięciu przycisku na pilcie powinna tylko odskoczyć czy całkowicie się otworzyć?
3. W jaki sposób zdjąć tapicerkę drzwi? Fajnie by było jak by ktoś miał to pokazane na zdjęciach.
4. Czy jest możliwość dorobienia kluczyka z pilotem scyzoryka takiego jak był dodawany do S-type po lifcie do modelu z 2000 roku?
5. W chwili zakupu miałem problem z zamykaniem samochodu z pilota, mrugały tylko kierunkowskazy. Z tego co już wyczytałem na forum jest to prawdopodobnie problem z którymś z zamków drzwi jednak nie znalazłem jak sprawdzić z którym? Co ciekawe problem ten sam się rozwiązał i teraz wszystko działa poprawnie, jednak na przyszłość taka informacja by się przydała.
6. Na komputerze mam cały czas informację Boot open. Wypiąłem czujnik znajdujący się za lampą po prawej stronie patrząc od przodu samochodu, ale komunikat jest cały czas niezależnie czy zewrę czy nie styki w tej wtyczce, więc wykluczam awarię samego czujnika otwarcia maski. Co jeszcze może być przyczyną ciągłego wyświetlania tego komunikatu?
7. Po wciśnięciu przycisku kontroli trakcji na komputerze pojawia się komunikat Traction control off a nie DSC off, z czego wnioskuję, że mam tylko kontrolę trakcji a nie DSC. Czy kwestia dołożenia DSC to tylko wymiana jakiegoś modułu, czy o wiele bardziej skomplikowana operacja?
8. W bagażniku znalazłem wtyczkę wypiętą chyba z wzmacniacza. Za co odpowiada ta wtyczka i jaki mógł być powód jej wypięcia?

Troczę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo i da się zrozumieć to co napisałem  ;D
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2012, 23:05:01 pm wysłana przez MATriX335 »
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

BlackV6

  • Gość
Odp: Kilka pytań na początek
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:25:51 pm »
odp1.-jeśli masz xenon powinny tam być spryskiwacze naciśnij przy załączonych światłach spryski i zobacz czy masz mokre reflektory  ;D
odp.2 powinna odskoczyć ,chyba że masz otwieranie elektryczne
odp3--mam iksa więc pewnei jest troche inaczej i wolę się nie wypowiadać :)
odp4 - tak jest możliwość
odp5- nie mialem takie problemu wiec nie znam odp.
odp6- sprawdziłeś maskę ale boot open to bagażnik  ;D
odp7 - to to samo :)
odp8- masz zmieniarkę ?

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Kilka pytań na początek
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2012, 00:15:30 am »
Dzięki za odpowiedź.
co do pyt. 1 to nie mam xenonów a przy załączonych światłach spryskiwacze działają tylko na szybę i teraz się zastanawiam czy w zderzaku są tylko zaślepki, czy może są spryskiwacze ale niesprawne.
co do pyt. 7 to przed zakupem sprawdzałem różne egzemplarze S-type i w niektórych był napis DSC off a w innych Traction control Off. W instrukcji o ile sie nie mylę jest też napisane, że DSC jest wyposażeniem opcjonalnym i z tego wnioskuje, że u mnie go nie ma.
pyt. 8 Tak mam zmieniarkę CD i działa.   
pyt. 6 to niby prosta sprawa a jakoś nie pomyślałem, żeby szukać z innej strony samochodu  :-wstyd W takim razie do czego służy czujnik zamknięcia maski?

Pozdrawiam
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Offline Zdrapciooh

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 440
  • S-Type 2004 2.7 Diesel Sport
Odp: Kilka pytań na początek
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2012, 13:57:25 pm »
Witaj,

pyt. 6, jak maska jest otwarta, to powinien być komunikat "BONNET OPEN". Czujnik sprawdza domknięcie analogicznie jak w bagażniku. Przynajmniej u mnie tak jest, mam model 2.7 2004 r.
Jest: XF 2015 2.0t Luxury
Był: S-Type 2.7d Sport

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Kilka pytań na początek
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2012, 19:40:09 pm »
Witaj,

pyt. 6, jak maska jest otwarta, to powinien być komunikat "BONNET OPEN". Czujnik sprawdza domknięcie analogicznie jak w bagażniku. Przynajmniej u mnie tak jest, mam model 2.7 2004 r.
Takiego komunikatu u mnie nie zauważyłem wcale  :-\
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

Intruz

  • Gość
Odp: Kilka pytań na początek
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2012, 11:45:44 am »
Ad.3.Pod gumową zaślepką przy rączce zamykania wewnątrz musisz odkręcic dwię śruby,  podważyć i zdjąć osłonę klamki otwierania drzwi , a potem pociągnąc cały panel tapicerki zdecydowanie do siebie , ale tak, żeby nie pourywać kołków. Potem poodpinaj kostki elektryczne i gotowe...
Ad.5 To zwiastuje kłopoty z zmkiem lub zamkami. Najprostrzym sposobem sprawdzenia, który nie działa, to obserwacja, który czarny przycisk przy klamkach wewnątrz nie blokuje sie samoczynnie zaraz po ruszeniu auta ( pod warunkiem , że masz funkcje ryglowania sie zamków zaraz po ruszeniu auta)

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: Kilka pytań na początek
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 04, 2012, 16:54:14 pm »
Zdjęcie które wysłałem to wtyczka która była wypięta od wzmacniacza głośników z tylnej półki. Podpiąłem ja jednak te głośniki i tak nie grają. Jakieś pomysły gdzie może być usterka?
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l