Autor Wątek: Wymiana przednij szyby  (Przeczytany 2795 razy)

Offline rafalg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 114
Wymiana przednij szyby
« dnia: Lipiec 10, 2012, 11:38:57 am »
Witam,

czy ktoś z Was wymieniał przednią szybę? Ma może jakąś instrukcję, dokumentację zdjęciową.

Przy wymianie lusterka a raczej przy jego poprawce (wciąż wypadało) skończyło się pęknięciem szyby.
Mam x300 Daimler i generalnie problem polega tym że w uszczelce gumowej jest chromowana listwa i szczerze mówiąc żaden z "fachowców" których odwiedziłem w moim mieście (Ostrowiec Św.) nie chce się tego podjąć właśnie przez tę listwę.

LUB szukam dobrego (sprawdzonego) warsztatu który wymieni szybkę z ogrzewaniem. Szybę już kupiłem.

Najchętniej w woj świętokrzyskim lub ewentualnie w mazowieckim.
Daimler Six 4.0 1995

lysyyy

  • Gość
Odp: Wymiana przednij szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2012, 00:31:50 am »
A masz może gdzieś u siebie Nordglass? Ja u nich wymieniałem w swoim, po tym jak wymieniałem pióro wycieraczki w czasie deszczu i ramię wyślizgnęło mi się z ręki i zrobiło niezłą gwiazdę na szybie  :-gwizd
U mnie co prawda listwa nie jest chromowana, ale chłopaki bez problemu ją zdemontowali i zamontowali ponownie. Przygotuj się też na poprawki blacharskie, bo po zdjęciu szyby zapewne znajdziesz jakieś miejsce korozji. Ja u siebie miałem dwa. Chłopaki zdemontowali szybę, po czym przykleili ją tylko na taśmę żebym sobie podjechał i zaprawki porobił. Następnego dnia zajechałem tylko na wklejenie nowej szyby  :-V

Offline rafalg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 114
Odp: Wymiana przednij szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2012, 14:52:42 pm »
Mam jakiegoś partnera nordglas ale jak tam zajechałem to mi witki opadły taki grajdoł - jakoś mnie nie przekonali że mogliby to zrobić dobrze. Do tego jak zapytałem o cenę to było 100 ale jak zobaczył samochód to nagle cena skoczyła do 200 :)
Daimler Six 4.0 1995

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Wymiana przednij szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 12, 2012, 22:02:12 pm »
trafił mnie kamień i również mam śliczną gwiazdę na szybie, lysyyy ile kosztowała Cię szyba z Nordglasa? Zauważyłeś jakieś różnice? Ponoć w x300/x308 szyby barwione są na delikatną zieleń...
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

lysyyy

  • Gość
Odp: Wymiana przednij szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2012, 22:26:11 pm »
Różnice ogromne  :-gwizd Auto ma 17 lat prawie i szyba była bardzo zmęczona. Było pełno rysek i mikroodprysków od piasku... Jak mi ją wymienili, to na serio myślałem że szyby nie mam  :-hehe Do tego wziąłem tą hydrofobową powłokę i rzeczywiście działa to, woda ucieka i na upartego można wycieraczek nie włączać przy szybszej jeździe  ;D Co do zabarwienia, to można wziąć szybę z zielonym pasem. Koszt wymiany szyby był w granicach 650zł. Tyle, że ja miałem dodatkowe ubezpieczenie szyb do OC  :-V

Offline rafalg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 114
Odp: Wymiana przedniej szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2012, 18:05:41 pm »
Jak szukałem swojej na allegro to widziałem zamienniki z USA za ok 350-400 zł.

I moja już wymieniona - koszt 170 pln. Wstawiona idealnie :)

Jeszcze podsufitka do wymiany bo sie odkleja :) Mam pomysł aby obić ją skórą, robił ktoś takie cudo?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2012, 18:11:31 pm wysłana przez rafalg »
Daimler Six 4.0 1995