Autor Wątek: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie  (Przeczytany 9305 razy)

mar-fil

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2013, 21:34:36 pm »
jeżeli odpiąłeś klemy to teraz komputer sam się ustawi po jakimś czasie tylko musisz najlepiej w trasę jechać i pokonać trochę kilometrów. Też to przerabiałem z falującymi obrotami po odpięciu akumulatora...

dzaguar

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 02, 2013, 21:41:18 pm »
Dziekuje! :) Uspokoiles mnie :) Jak dlugo musze jezdzic?

mar-fil

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 02, 2013, 21:50:34 pm »
ja jeżdżę bardzo mało :-A więc zajęło mi to tydzień, jak pytałem w serwisie powiedzieli ok. 100 km, ale to nie reguła. Mój ojciec jeździł tak około 1,5 tygodnia (jazda tylko w mieście). Komputer po resecie musi sam ustawić parametry i dlatego takie złośliwości z jego strony, zwłaszcza przy automacie...
 :-tylko trochę cierpliwości i będzie ok :-A

dzaguar

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:33:20 pm »
Dzieki. Bede probowal. Czy paliwo jakie zatankuje ma znacznie? 98/95? A skrzynia nie ucierpi na tym bo raczej w miescie zrobie te 100km  :) nie planuje zadnej trasy w najblizszym czasie.
Ostatnie pytanie: Jak mam jezdzic? Dynamicznie do odciecia i spokojnie zeby zaadaptować kompa? czy to nie ma znaczenia? Bo po resecie auto zbiera sie owiele lepiej :D Nie zamula a od 3 tys. w gore cisnie bardzo ladnie.


 Zastanawia mnie tylko zapach w tej kabinie... bo duzym zasuwaniu wali taka spalenizna caly czas. Jak malo jezdze to nic nie czuc. Czyli pewne jest to ze zapach pojawia sie po dynamicznej jezdzie i po dluzszej trasie...

Bedek

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2013, 20:14:15 pm »
Dziwne te osiągi o których piszesz a raczej bardzo słabe, ja mam 2,5  z 03 roku bez gazu i raczej w dobrej kondycji  choc eksploatowany dośc dynamicznie - nie mam żadnych zamuleń fakt że lepiej ciągnie po 3 tys a jeszcze lepiej jak zbliża się do 6 tys z miejsca startuje bez zwłoki aż "dziób" w niebo zadziera. Jak mierzyłem przyspieszenie przez OBDII to pokazywało 7,4-7,8 do 100km/h - robiłem kilka prób ( na S również) i wszystkie zmieściły się w tej tolerancji, Prędośc max jaką udało mi się zmierzyc GPS-em to 227km/h na nowym odcinku siódemki. Spalanie miasto 12-14l ale raczej mieści się w 13. Trasa nie wiem ???

mar-fil

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 04, 2013, 21:05:45 pm »
ja tankuję osobiście 95 i pracuje ok na 98 troszkę dziwnie ale to może wina była paliwa... co do jazdy to bez szaleństw normalna jazda... co do skrzyni polecałbym Ci trasę nie miasto... :-A jeżeli chodzi o zapach to nie miałem takiego przypadku.

dzaguar

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:24:47 pm »
Bedek masz automat czy manual? okolice 8 sekund to dobry wynik.

Zakupilem sobie interfejs ELM 327 na usb ale za chiny nie moge go sparowac z autem. Sterownki nie chca sie dobrze zainstalowac. Macie pomysl jak to zrobic? windows 7 i 8. Ikona urzadzenia ma trojkat z wykrzyknilem w panelu sterowania :/ 

Jak komputer sie ustabilizuje to zrobie testy przez OBD. Narazie jeszcze obroty faluja ale zrobilem 30km.

Bedek

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2013, 18:56:05 pm »
Mam wersję USA więc automat. Co do reszty nie pomogę na kompach się nie znam.

dzaguar

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 07, 2013, 10:32:39 am »
kompa udalo mi sie polaczyc. bledow brak.
test sond zrobiony. pokazuje ze 4 dzialaja

Pozostaje mi czekac na ustabilizowanie sie komputera. zalanie baku i test pracy silnika :) Jak sie uda to dam znac jak wyniki 0-100 i jak spalanie. Jak nic sie nie poprawi to jade sprawdzic hamulce

Jawe83

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2013, 13:20:19 pm »
Też przerabiam temat słabych osiągów i wysokiego spalania. Z tego, co zdążyłem się naczytać, istnieje możliwość, że to konwerter (sprzęgło hydrokinetyczne) w skrzyni biegów niedomaga i powoduje taki efekt... Nie wiem, na ile to prawda, bo aż tak się nie znam, ale logika mówi, że tak może być.
U mnie też sondy są ok (tak mówi diagnostyka), silnik pracuje elegancko, niedawno wymieniałem świece zapłonowe i filtr powietrza.

dzaguar

  • Gość
Odp: zapieczone hamulce? smrod spalenizny w kabinie po trasie
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 07, 2013, 14:13:45 pm »
to co mowisz moze miec sens. a sprzeglo hitrokinetyczne ma jakies objawy jak pada?

Połączono

Słuchajcie a stary olej w skrzyni albo jego niedobór nie ma wpływu tez na osiągi oraz spalanie auta?

Połączono

Pojezdzilem na beznynce zrobilem 70km i juz obroty sa ok silnika a mapy super. Mam teraz pytanie. Czy po resecie ecu musze jechac na ustawianie LPG? bo chcialem juz jezdzic na lpg ale mam wrazenie ze na lpg zamula auto. Czy teraz musi sie dostroic na LPG? Nie rozwale przez to map benzyny jezdzac teraz na lpg?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2013, 18:09:59 pm wysłana przez Choina »