Autor Wątek: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc  (Przeczytany 2678 razy)

czajuu

  • Gość
Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:09:21 pm »
Witam Serdecznie wszystkich!
Mam dziwny dla mnie problem, otóż posiadam S typa 1999r, 3.0 na desce rozdzielczej widnieje napis na radiu "Premium", wszystko było fajnie, naprawdę dobrze grało, aż autko wpadło w ręce mojego taty (ktory prawdopodobnie coś napstrykał) i tylne głośniki w półce przestały grac..  :( Sprawdzałem po dziesięć razy wszystkie ustawienia radia, i żadnego efektu nie ma. W bagażniku jest wzmacniacz pod tylną półką...Może jest jakaś ukryta opcja aby przywrócić głośniki do życia, o której ja nie mam pojęcia ? :) Bo chyba nagle by sie nie spaliły, bo przecież ojciec nie słucha głośno radia  ::)
Jeśli ktoś z użytkowników, miał podobnie i wie jak to załatwić, to bardzo proszę o radę !
Pozdrawiam !!!

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:12:20 pm »
Tata wyłączył tylne głośniki w opcjach radia :D nie pamiętam jak to się zmienia. zaraz zejdę do auta i sprawdzę

czajuu

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:21:02 pm »
Kurde fajnie by było, ale sprawdziłem każde opcje i nic..w ustawieniach dałem aby grał tylko tył i gra, lecz tylko w drzwiach a tylna półka cisza i cisza :(
Oby pomogło, dziękuje za pomoc!

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:24:18 pm »
Kurcze, w Jagu, którego mam pod domem nie mam systemu Premium. Premium mam w innym aucie, które stoi u kolegi. W zwykłym można tylko wybrać opcję FADE i tam ustawić przód tył.

czajuu

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:32:07 pm »
:(
ja mam cos takiego http://images.sc1.netdna-cdn.com/P/Jaguar-R-2288-main-image.jpg
I np wchodze w "menu" i jest jakies chyba "SVC od 0 do +7 (jak dobrze pamietam, w ogóle nie wiem co to jest) ale to ustawienie nic nie daje i nastepna opcja to opcja "news"  ::)
Natomiast nad przyciskiem "mute"  jest przycisk i tam mozna niby ustawic "driver seats, all seats, rear seats" po przestawieniu głośniki w półce nadal nie garaja, a grały  :-cry  Ogołnie bez nich bass jest jak czinkłeczento  :P
Może ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ;D

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:35:26 pm »
A te głośniki na półce w ogóle nie grają czy coś tam brzęczy?

czajuu

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2012, 13:42:31 pm »
Na moje ucho to chyba graja tylko w te w drzwiach tylna półka cisza... Patrzyłem wtyczki do tego wzmacniacza na półce są dobrze wciśnięte, bo myślałem ze może jakis kabel sie odczepił czy cos.. Raczej nie możliwe jest ze kilka dni po zakupie samochodu, by półka wysiadła a szczególnie ze radio nie grało głośno  ::)

Profesorek

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2012, 15:59:10 pm »

Tam jest osobny wzmacniacz i osobny bezpiecznik.

Intruz

  • Gość
Odp: Zagadka z głośnikami. Proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:06:27 am »
SVC od 0 do +7 to regulacja czułości zwiekszania sie natężenia dzwieku z radia w zależności od prędkości...a poza tym sprawdziłbym bezpieczniki i czy wszystkie kable w zmacniaczu są na miejscu...