Autor Wątek: wydech jaguar xjr  (Przeczytany 5562 razy)

Sliwa1992pl

  • Gość
wydech jaguar xjr
« dnia: Czerwiec 24, 2012, 12:46:14 pm »
Witam mam troszke nietypowe pytanie , może uznacie że to profanacja ale jako fan dzieku silnika v8 chciałbym trosze go podkreslić w moim kocurze , (audi a8 wydawało ładniejszy dzwiek):D Macie jakieś pomysły jak to zrobić , może jakiś układ borla lub magnaflow ? tylko jak sie za to zabrać.? Bede bardzo wdzieczny za porady.
 

lysyyy

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2012, 16:49:25 pm »
Ja planuję wymianę całego układu u siebie, bo przerdzewiał niestety (za rzadko jeździ...). Planuję zrobić kompletny układ z kwasówki, łącznie z kolektorami i wtedy dźwięk będzie zupełnie inny. De facto będzie to układ wydechowy sportowy... A czy będzie to profanacja...? Dla mnie nie, a innych zdanie w tym przypadku nic dla mnie nie znaczy i nie jest żadnym kryterium przy podejmowaniu decyzji  :-gwizd To przecież mój Jaguar  :-hehe

Pavel

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:17:18 pm »

lysyyy

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2012, 21:33:21 pm »
Tyle, że on ma V8, więc to inna bajka... Ale myślę, że i w naszej R6 przy dobrze policzonym wydechu o sportowej charakterystyce będzie fajnie ryczeć  :-R

Sliwa1992pl

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2012, 11:17:38 am »
Mam dokłądnie takiego samego kocura jak załoga13 identyczny kolor , identyczny srodek identyczna felga , wydech wyglada bardzo fajnie , chciałbym to jeszcze usłyszec:P Wie ktoś może ile kosztuje taka przyjemność i gdzie można to zrobić bo u mnie na podhalu to raczej sa specjalisci od wydechów w traktorach:D

lysyyy

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2012, 11:27:10 am »
Kompletny wydech w granicach 4-5tys. zł. W kilku firmach sprawdzałem, podobnie to wychodzi.

Sliwa1992pl

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2012, 12:21:45 pm »
tzn mówisz na gotowo ze nic mnie nie obchodzi zaworze kocura i odbieram tak? Macie moze jakis film jak to wyglada na żywo to gadanie?

Pavel

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2012, 21:34:11 pm »
Mam dokłądnie takiego samego kocura jak załoga13

załoga13 miał s-typa :-W w galerii tylko moderatorzy foty wstawiają   ;)

Kompletny wydech w granicach 4-5tys. zł. W kilku firmach sprawdzałem, podobnie to wychodzi.

i wydech przeżyje auto heh mgmotorsport daje dożywotnią gwarancję

lysyyy

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2012, 22:25:00 pm »
To źle...?

Sliwa1992pl

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2012, 11:46:55 am »
panowie a powiedzci mi jeszcze , czy jest to prawda ze w orginalnym wydechu sa jakies czujniki otwarcia przepustnicy czy cos takiego?I np gdybym je troche wypatroszył lub zmienił same koncówki to samochód może wariowac , prawda to jest?

Sliwa1992pl

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2012, 12:07:34 pm »
a moze to jest dobry pomysł?
http://www.youtube.com/watch?v=cHYzIezqTMc

lysyyy

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2012, 13:55:31 pm »
Czujnik położeni przepustnicy to jest w samej przepustnicy, a nie w wydechu. W wydechu oryginalnym mam tylko 2 sondy lambda i nic więcej  :-gwizd

Sliwa1992pl

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2012, 17:12:34 pm »
Czyli wyciagniecie tych resonatorów jak w filmiku , który wkleiłem nie spowoduje zadnych uszkodzen elektorniki? itd? A dzwiek naparwde fajny to daje:p

Pavel

  • Gość
Odp: wydech jaguar xjr
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2012, 22:11:25 pm »
To źle...?

fajnie raczej  ;D

Czyli wyciagniecie tych resonatorów jak w filmiku , który wkleiłem nie spowoduje zadnych uszkodzen elektorniki? itd? A dzwiek naparwde fajny to daje:p

Beznadziejna przeróbka, jest tylko głośny i obciachowy   :-thumpdown