Autor Wątek: Fotel kierowcy.  (Przeczytany 3531 razy)

jarkrzy1

  • Gość
Fotel kierowcy.
« dnia: Czerwiec 14, 2012, 00:06:27 am »
Wczoraj pojawił mi się problem, polegający na braku pionowej regulacji siedziska kierowcy. Przód-tył działa, Przód pod kolanami również, oparcie tył przód ok. Ale ja się nie mogę "powiększyć". Ja to pół biedy bo i tak z racji wzrostu nisko siedzę,ale moja żona kierownicę ogląda od dołu ;D Silniczki działają, sprawdzone zostały bezpieczniki, podpięty komputer który widzi fotel jako sprawna część. Macie jakieś pomysły?
Pora późna więc dobranoc.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2012, 16:04:45 pm »
ch.. g w ?????? moduł w drzwiach odpowiedzialny za siedzenia?albo po prostu suwak się spieprzył za przeproszeniem

cziff

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2012, 13:11:47 pm »
Silniczki działają

Jeśli słychać silniczki, to zepsuł się mechanizm opuszczania fotela.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2012, 22:56:51 pm »
a auto z którego roku? fotele zwykłe czy sport? Mam kilka foteli na zbyciu. do wersji 99-2002 za jakieś grosze, tylko miejsce mi zajmują na magazynie

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2012, 16:27:14 pm »
Auto mam z 2006. Fotele zwykłe. Silniczki chodzą.  Fotel siedzi na dole. Dzisiaj próbowałem zajrzeć pod niego i mam wrażenie że coś ta m wisi luźno, ale jest tam tak ciasno,że nie mogłem się dokładnie przyjrzeć. Ale mam pytanie, czy siłowniki foteli są sprężone powietrze? Miałem wrażenie słyszałem syk w czasie gdy włączałem podnoszenie. Może spadł tam jakiś wężyk?

swanyadi

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2012, 11:06:41 am »
Witaj
Na 100% tam jest elektryka tylko. Ja miałem podobnie .Poprostu się zacioł ( to przynajmniej w moim przypadku).Sprawdź czy nic się Tobie nie wkręciło w mechanizm. Czasami jak za mocno go podniesiesz lub opuścisz to tak się dzieje.

jarkrzy1

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2012, 13:30:03 pm »
Dzięki. Umówiłem się z elektrykiem, żeby się temu przyjrzał.

Intruz

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2012, 09:07:49 am »
a auto z którego roku? fotele zwykłe czy sport? Mam kilka foteli na zbyciu. do wersji 99-2002 za jakieś grosze, tylko miejsce mi zajmują na magazynie
a po ile fotel kierowcy? Interesuje mnie zwykła wersja z 2000 r - jasnobeżowa skóra...potrzebuję tez skórzaną rączkę ręcznego ( nie wiem, czy ją da się zdjąć?) i podłokietnik...

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2012, 20:23:19 pm »
Mam fotel w welurze (tapicerkę można zmienić jeśli masz tylko uszkodzone mechanizmy czy elektrykę) 200zł. Skóry na ręczny już nie mam.

Intruz

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2012, 08:17:11 am »
mechanizmy mam ok, chodziło mi właśnie o skórę w dobrym stanie, bo moja już się trochę wytarła...

m10

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2012, 14:35:36 pm »
Intruz jeśli masz tylko lekko zużytą skórę to może zainteresować cię to:

http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,12724.0.html

Intruz

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2012, 16:28:54 pm »
dzięki za linka! Mój fotel wygląda zdecydowanie lepiej niż tam, ale chciałbym mieć idealny :) Spróbuje tej metody.

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Fotel kierowcy.
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2012, 20:23:36 pm »
Mam też śliczne beżowe fotele z perforowanej skóry do modelu po 2004r. Cholera wie, może by pasowały do starszej wersji, ale zapewne byłyby problemy z kostkami.