Autor Wątek: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...  (Przeczytany 3646 razy)

eMWuGSM

  • Gość
Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« dnia: Luty 06, 2016, 14:16:44 pm »
Kolejny "bieduar" i kolejny "napchany" kot poszły pod nóż. O tyle ciekawa sytuacja, że oba z jednego rocznika, miesiąca i bardzo mają do siebie zbliżone VIN'y, ba nawet kolory te same. Jedyne różnice, jeden wersja Classic w opcji bieda pełną gębą a drugi High tylko bez xenonów (aczkolwiek ze spryskami). To mnie skłoniło do porównań i... poniżej wnioski.

Moderatora proszę o przypięcie jako FAQ.

1. Wszystkie X-y mają wiązkę pod grzaną przednią szybę. Wystarczy dołożyć rzekaźnik, bezpiecznik, zmienić panel sterowania ogrzewaniem na taki sam (w sensie pokrętła lub climatronic), ale z przełącznikiem od grzanej przedniej szyby no i wstawić szybę grzaną (od 600zł z montazem nowy zamiennik z Pilkingtona).

2. Każdy X-Type, który ma fotele w prądzie ma moduły do grzania rowa. Wystarczy wymienić panel przy awaryjnych. Wiązki na 99% są pod fotelami i za konsolą.

3. Każdy X-Type, nawet ten na pokrętłach jest przygotowany pod DENSO. Jak nie wierzysz, podnieś siedzisko tylnej kanapy, są pod nią 2 wtyczki niebieska i zielona. Wystarczy kawałek wiązki od nich do DENSO oraz zmiana (przekonfigurowanie w JWDS).

4. Kazdy X-Type ma światłowód do bagażnika i wtyczkę zasilającą do zmieniarki. W przypadku DENSO można ją aktywować z poziomu nawigacji, w przypadku zwykłego radia należy zakodować JWDS'em.

5. Każdy X-Type posiada wiązkę pod spryskiwacze reflektorów i zbiorniczek przygotowany do pompki. Kupujesz pompkę, wężyki, spryski, zderzak, zaślepki i masz spryskiwacze lamp. Wystarczy zakodować GEM :)

C.D.N.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.457
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2016, 14:27:33 pm »
Dobre dobre,przyda się. Podejrzewam ze Ski i XJ identycznie robili
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2016, 16:12:06 pm »
Z 3 się nie zgodzę, chyba że Cię nie rozumiem. Mam denso i chciałem je zmienić na inny ekran 2din i się nie da bo nie ma wtyczek od klimatronika więc jednocześnie mając zwykłe radio nie da się podpiąć denso bo nie będzie sterowana klimą. A do grzania dupska żeby się dało tylko dołożyć guzik to byłbym bardzo szczęśliwy ale jeszcze maty trzeba wsadzić.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

Offline bartnik

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 237
  • XF-S 2010
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2016, 16:24:36 pm »
2. Każdy X-Type, który ma fotele w prądzie ma moduły do grzania rowa. Wystarczy wymienić panel przy awaryjnych. Wiązki na 99% są pod fotelami i za konsolą.

Co rozumiesz  przez  "moduły" ?  Maty grzejne  w  fotelach?  Chętnie  bym sobie  dołożył tą  funkcje - fotel kierowcy w  prądzie (bez  pamieci) a  pasażera  tylko regulacja  oparcia  elektryczna.

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2016, 21:31:49 pm »
Co do przeróbki foteli na grzejące, to moim zdaniem nie jest to takie proste. Na moim przykładzie podam, że w zależności od rocznika są różne rozwiązania (różne typy modułów od grzania, czujników itp). Ja u siebie miałem sytuację, że nie grzały mi fotele (tzn. kierowcy wcale nie grzał, a pasażera sporadycznie). Jeździłem po elektrykach i jeden mi wymienił moduł grzania w fotelu pasażera i zgarnął 200pln, a z fotelem kierowcy sobie nie poradził, bo tam jest inny moduł ponieważ jest tam też z boku fotela sterowanie elektryczne i pamięć i już jest inne rozwiązanie. Druga sprawa to po wymianie modułu pasażera też działał on losowo. Grzanie włączało się raz na jakiś czas.
Dlatego to sobie odpuściłem.

Więc jeżeli są trudności w naprawie to tym bardziej będą przy próbach modyfikacji.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Acab

  • Gość
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2016, 10:46:10 am »
Pkt. 2 godny uwagi, szczególnie gdy używam maty.
W tym sezonie już nie będę mieszał, ale w przyszłym zadziałam.
 :-tylko

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2016, 17:35:54 pm »
Wieczorem wszystko wyjaśnię.

PS. Jest kilku producentów foteli (min. z Polski z Tychów) i kilka rodzajów modułów (Motorola, DENSO, Visteon)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2016, 09:31:26 am »
Czekam na rozwinięcie pkt 2 :) (mam wersję bez grzania i cholernie tego brakuje zimą).

Zastanawia mnie sam panel ogrzewania



Oglądając panele gdzie jest tylko w nim włącznik od awaryjnych ewidentnie po bokach widać, że są po bokach płytki drukowane w miejscu pod ogrzewanie.
Może na próbę wystarczy taką płytkę zewrzeć i sprawdzić czy zaczyna fotel grzać ?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2016, 22:56:27 pm »
gonzo7

Marzyciel z Ciebie

Nawet jeżeli są wiązki pod fotelami i płytki drukowane pod przyciskami grzania, to tylko część elementów całego systemu.

I tak jak pisałem przed liftem były inne rozwiązania, a po lifcie już inne.
Dodatkowo na pewno będzie potrzebne dołożenie bezpiecznika i być może jakiegoś przekaźnika. Zapomniałeś też o dołożeniu mat grzejnych w siedziska foteli. Bo niby co ma Ci grzać siedzenia po zwarciu tych switch-y obok awaryjek??? Są też moduły w fotelu kierowcy i pasażera od grzania (przed liftem są inne niż po lifcie - i one dość często się psują, a naprawić jest to dość trudno). Jest też jeszcze czujnik obciążenia fotela pasażera, który też jest wpięty w obwód i jak fotel jest pusty to nie będzie grzało (przynajmniej u mnie tak jest).

Czyli reasumując... jest trochę roboty, aby uzupełnić cały komplet, a gdyby dodatkowo okazało się, że wiązki też nie są kompletne to już się robi całkowicie nieopłacalne.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2016, 08:20:17 am »
ehhh a miało być tak pięknie :) bo przyznam, że w zimie siedząc na skórze w dupę zimno strasznie.
Szkoda zatem, że mój X poliftowy mimo, iż ma elektryczny fotel (taka sama konfiguracja jak u kolegi bartnik)  nie ma w nim tego co potrzeba by to uruchomić.

czekam na update od kolegi eMWuGSM

Offline muttley

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 227
Odp: Wyposażenie X-ów - Fakty i mity (FAQ)...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2016, 15:26:03 pm »
@eMWuGSM

ad.3. I nawet na pokrętłach można zmienić sobie na denso i sterowanie klimą będzie działać itd?

ktoś już robił taki przeszczep?