Autor Wątek: Nieprzyjemny zapach  (Przeczytany 5966 razy)

sromotnik

  • Gość
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2016, 09:14:24 am »
Po dłuższym wąchaniu auta przez kilka nosów doszliśmy do wniosku że to czuć jednak spalony olej w momencie kiedy zatrzymujemy auto.
Doszliśmy do wniosku że jakaś kropla pod czas jazdy jest zdmuchiwana przez pęd powietrza a na postoju spada na coś gorącego i daje smród , z oględzin silnika to widziałem że poci mi się gdzieś od jeden świecy lewej strony silnika przy uszczelce  pokrywy zaworów oraz chyba od uszczelniacza czujnika położenia wału .
I stąd moje pytanie czy może ktoś z szanownych posiadaczy JAGÓW wymieniał wyżej wymienione uszczelki ? czy jest to kłopotliwe ? no i czy to może być przyczyną ów smrodu... :-thank :-thank

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2016, 09:22:53 am »
Prawdopodobnie do wymiany uszczelki pod deklem...odkreć świece i jeżeli jest któraś z oleju to masz winowajce.Wymiana uszczelek dekla jest prosta,pamietaj żeby kupić nie tylko dużą ale tez małą,wewnętrzną uszczelke która uszczelnia właśnie zeby olej na świece sie nie dostawał.

sromotnik

  • Gość
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2016, 10:31:00 am »
Czyli musiał bym kupić uszczelkę pokrywy zaworowej ( tylko czemu to jest takie drogie  :() i uszczelniacze świec ?
A wymiana uszczelniacza  zaznaczonego na zdjęciu nie wiem jak to się nazywa myślałem że to czujnik wału ale w każdym razie też mi tam się poci :(
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2016, 11:01:24 am wysłana przez MicGin »

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 03, 2016, 10:44:40 am »
Chodzi Ci chyba o czujnik wałka rozrządu a nie napedowego :-) Proponuje Ci zrobić obie strony od razu,kolektor zrzucisz,z lewego dekla musisz odkrecić czujnik temperatury i  potem sruby dookoła dekla i tyle...nie ma uszczelniaczy świec tylko jedna uszczelka dookoła trzech świec do tego ta duża uszczelka dekla i uszczelka okrągła czujnika.

sromotnik

  • Gość
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 03, 2016, 16:45:59 pm »
 :-thank :-thank
...nie ma uszczelniaczy świec tylko jedna uszczelka dookoła trzech świec do tego ta duża uszczelka dekla i uszczelka okrągła czujnika.
Kurcze a sprzedają takie cuda. Uszczelniacz świecy zapłonowej - silnik V8 (NCA2578BB)

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2016, 17:26:10 pm »
A Ty masz V8 czy V6?

sromotnik

  • Gość
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2016, 18:06:58 pm »
Aro ma V8 4,0  1999r. Miałeś już do czynienia z wymianą uszczelek zastanawiam się nad zamiennikiem i bym wymienił po obu stronach uszczelki od dekli i od czujników plus te od świec.. Tam gdzie są schowane świece jest jeszcze jakaś pokrywka ona chyba niema żadnej uszczelki... trochę mało miejsca tam a będę to robił sam i zastanawiam się czy podołam  ?????? ?????? ?????? ?????? :-V

Offline aro

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 705
  • s-type 2000 manual lpg
Odp: Nieprzyjemny zapach
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 03, 2016, 21:29:27 pm »
No to się dogadaliśmy :-wstyd ja Ci piszę o V6 a Ty masz V8...w takim razie sorry za zamieszanie ale w 4.0 nie pomogę niestety,ktoś kto ma V8 na pewno Ci podpowie dokładnie.