Dział Techniczny > XK8/R (1996 - 2006, jako x100), XK (2007 - 2015 jako x150)

XK8 4.0 - problem z pracą na wszystkich cylindrach

(1/3) > >>

dada:
Witam. To mój pierwszy post i już prośba o pomoc - tak czasami bywa. Auto jak w temacie. Diagnostyka komputerowa wskazuje na uszkodzenie pięciu cewek. Ale o dziwo wystarczy jedną odsunąć od świecy na pewną odległość i silnik wydaje się pracować normalnie. Ponowne usadowienie cewki na swoim miejscu i lipa, chodzi jak muł i nie wkręca się na obroty. Cewki wymieniane losowo (mam dwie w zapasie), moduł zapłonowy podmieniany (też jeden w zapasie), komputer silnika sprawdzony (sygnały na moduły prawidłowe) i lipa. Nic się nie zmienia. Zastanawiające jest fakt z odsuwaniem losowo wybranej cewki j Jag ożywa. Brak pomysłów co dalej. Może któryś z forumowiczów miał taki przypadek i mógłby mi pomóc bo tracę siły. Pozdrawiam

RedOctober:
Jaki dokładnie masz błąd na sterowniku??
Świece sprawdzałeś jak wyglądają??

dada:
Błędy w sterowniku -
P0352
P0353
P0355
P0358
Teraz zostają cztery błędy. Po odsunięciu losowo wybranej cewki silnik chodzi w miarę normalnie i zostaje za każdym sprawdzeniem P0352. Po wsunięciu cewki błędy takie j.w.
Co do świec - mają mały przebieg, ale są okopcone bo praca silnika jest nienormalna.

RedOctober:
Czyli masz problem z cewką na cylindrze nr 2, 3, 5 i 8. Są to błędy tylko czterech cewek a piszesz że diagnostyka wykazuje uszkodzenie pięciu cewek?? Czegoś tu nie rozumiem?? Kto ci diagnozuje to autko i czym to robi??

dada:
Co dziwne cały czas były błędy 5-ciu cewek. Teraz zostają cztery. Wiem że jest to trochę zagmatwane, ale już sam się gubię. Jeszcze jedno - sprawdzałem iskrę na każdej z cewek na pracującym silniku i jest na każdym cylindrze, a silnik muli. Tak jak pisałem wcześniej, odsunięcie jednej cewki od świecy powoduje że silnik się normalnie wkręca. Diagnozuję Lunchem...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej