Autor Wątek: Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta  (Przeczytany 3247 razy)

sewerynsfoto

  • Gość
Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta
« dnia: Maj 02, 2012, 00:16:15 am »
Witam
Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta, odpowiada za temperaturę wewnątrz i dawkuje porcję chłodnego powietrza.
Odkryłem go ponieważ co bym nie ustawiał to z nadmuchów leciało mi tylko gorące powietrze.
Czujnik ten mieści się w górnej części konsoli (półce pod przednią szybą) tuż nad schowkiem pasażera (parapecik)
Czujnik mieści się w rurce z której wylatuje powietrze pobierane chyba z kabiny i w zależności od temperatury, przez owy czujnik przechodzi prąd mniejszy lub większy(im wyższa temperatura tym większy prąd przechodzi i więcej daje chłodnego powietrza lub też przymyka nagrzewnice)
Doszedłem do tego rozbierając całą konsole  :)
I problem mam z tym czujnikiem, a jest to mała niebieska kuleczka(rezystor czy coś takiego, nie znam się na tym) która pękła na pół, nie przewodzi prądu i chłodnego powietrza nie będzie :(
Potrzebuje waszej pomocy ,gdzie takie coś znaleźć? czym to zastąpić? jaką to ma rezystancję? co z tym fantem zrobić?  :-help

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2012, 15:16:12 pm »
hej, niestety nie wiem czym mozesz tego czujnika zastapic, ale czujnik (jezeli o tym samym mowimy, ale jest tylko
jeden czujnik wewnetrzny) ma numer CAC8364 i kosztuje... 150 funtow (plus vat) >:(


o tym mowimy?

lysyyy

  • Gość
Odp: Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2012, 21:38:22 pm »
Zapewne jest to rezystancyjny czujnik temperatury. Podjedź do dobrego elektronika to Ci na pewno coś dobierze.

sewerynsfoto

  • Gość
Odp: Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2012, 23:04:58 pm »
kogutki dokładnie o to chodzi,
lysyyy ale żaden elektronik nie znając rezystancji nic mi nie dobierze  :-nie
No chyba że metodą prób i błędów  :), ale to się mija z celem  :-thumpdown

Ej kogutki, ale schemacik mi zapodałeś :-R
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2012, 23:15:02 pm wysłana przez Choina »

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2012, 23:13:50 pm »
no ba, od tego tu jestem ;D mysle ze zanim wydajesz majatek na nowy czujnik to proba u najbliszego elektronika
to nie kiepski pomysl. cena w ASO jak podalem, ale znalazlem w "wysprzedazy" SNG BARRAT jednego za 40 eur.
ewentualnie na szrocie kupisz uzywanego.

lysyyy

  • Gość
Odp: Czujnik automatycznej klimy,nadmuchów,wewnątrz auta
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2012, 09:51:19 am »
Czujnik jest drogi, bo zapewne jest platynowy  :-gwizd Wystarczy od kogoś pożyczyć taki czujnik albo poprosić aby pomierzył swój czujnik i przekazał Ci wyniki. Chyba, że wolisz kupić nowy, to masz już na niego namiary  :-R