Autor Wątek: Ipod i radio  (Przeczytany 25704 razy)

booschmen

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2011, 23:08:59 pm »
Twoje radio od tylu wyglada jak to w linku ponizej a tyl radia masz na 45zdjeciu

http://www.cardomain.com/ride/2378983/1999-jaguar-xk-series/page-6

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 12, 2011, 21:01:28 pm »
Wychodzi na to że mam M bus, i teraz pytanie: wystarczy sam kabel m bus-rca, rca-maly jack 3,5 mm ( takie są teraz dostępne na allegro), i do tego podłaczony odtwarzacz mp3?
Czytałem różne teksty że potrzebny jest adapter który zwraca sygnał do radio ze zmieniarki.
 A w tym radiu nie ma przycisku AUX, tylko kaseta/cd.
Czy ktoś ma to rozwiązanie zastosowane?
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 23, 2011, 18:31:02 pm »
A więc nie wystarczy sam kabel m bus rca i przejściówka na 3,5 mm. Radio się nie przełacza i nie obiera sygnału z mp3.
Prawdopodobnie mp3 nie zwraca sygnalu sterującego z radia.
Teraz spróbuje wpiać sygnał mp3 pod odtwarzacz kaset lub w pasmo am.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 27, 2012, 17:46:46 pm »
Rozwiązałem problem mp3 w moim Kotku. Kumaty elektronik wpiał mi przedwod z mini jackiem, nawet nie za głowica kasety, a bezpośrednio do procesora dzwięku w radio. Ustawił tak mechanizm kasety że radio widzi ją cały czas załączoną. Wyprowadzony kabelek koło popielniczki, i tam podłączenie czy to odtwarzacza mp3, czy też telefonu czy innego źródła dzwięku to już pikuś. Przełącznie miedzy am/fm a cd/tape następuje bez najmniejszych problemow. Jakość dzwięku jak dla mnie bardzo dobra.
Koszt imprezy 50 zł.
xj6 4,0 Sovereign 1996

krzysztofk

  • Gość
Odp: Ipod i radio
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 06, 2013, 23:43:37 pm »
Rozwiązałem problem mp3 w moim Kotku. Kumaty elektronik wpiał mi przedwod z mini jackiem, nawet nie za głowica kasety, a bezpośrednio do procesora dzwięku w radio. Ustawił tak mechanizm kasety że radio widzi ją cały czas załączoną. Wyprowadzony kabelek koło popielniczki, i tam podłączenie czy to odtwarzacza mp3, czy też telefonu czy innego źródła dzwięku to już pikuś. Przełącznie miedzy am/fm a cd/tape następuje bez najmniejszych problemow. Jakość dzwięku jak dla mnie bardzo dobra.
Koszt imprezy 50 zł.
też chciałbym tak wykorzystać kasete lub am czestotliwość, może ktoś wie gdzie to podłaczyć? Jag s-type z 99 roku.