Autor Wątek: nie domykające sie szyby  (Przeczytany 4896 razy)

NIKI

  • Gość
nie domykające sie szyby
« dnia: Luty 25, 2012, 13:50:06 pm »
Witam Was
Mam Jaguara XK8 dopiero od kilku dni i juz mam dwa problemy. Blahostki ale troche mnie denerwuja. Po pierwsze gdy otwieram drzwi to szyba delikatnie opada i to jest zrozumiale ale gdy zamkne drzwi to juz sie nie podnosi w zwiazku z czym auto na parkingu stoi z uchylona szyba. Po drugie nie mam pradu w zapaplniczce i nie moge podlaczyc GPS a co za tym idzie mialem problem z powrotem do domu  :-wstyd, samochod kupilem w Kaliszu. Moze macie jakies pomysly jak mi pomoc. Pozdrawiam Irek

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2012, 17:11:33 pm »
Witaj!

Szyby: Po odłączeniu akumulatora trzeba zaprogramować mechanizm szyb na nowo.
Naciśnij opuszczanie szyby, po tym jak opadnie do końca trzymaj przycisk aż usłyszysz "cyknięcie". Następnie podnieś szyby i trzymaj do "cyknięcia". Powtórz dla drugich drzwi szyby i gotowe.

U mnie też był problem z gniazdem zapalniczki. Powód był prozaiczny - zanieczyszczone styki w gnieździe. Po oczyszczeniu działa. Z tym, że nawet jak nie działała nawigacja to gniazdo miało podświetlenie. Jeżeli u Ciebie brak podświetlenia to raczej problem jest z gdzieś wcześniej niż w gnieździe.

Daj znać czy pomogło.
XK8 (X100) 4.2 V8

NIKI

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2012, 22:40:51 pm »
Dzięki za podpowiedz. Jutro to sprawdze i zaraz dam znać czy zadziałało. Pozdrawiam

NIKI

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2012, 18:44:24 pm »
Witam
Dzisiaj zaprogramowalem szyby w taki sposob jak mi opisales. SZyba dzialala przez dwa lub trzy razy a pozniej znowu to samo. Po otwarciu szyba sie uchyla ale nie domyka po zamknieciu. Moze trzeba otwierac drzwi w jakis specjany sposob? Na pewno robie jakis blad. Jesli chodzi o zapalniczke, dzieku, juz naprawilem. Mam jescze jeden problem, taki juz calkiem "obciachowy", jak by to moj syn powiedzial. Nie potrafie znalezc zmieniarki CD. Moze mi ktos podpowie gdzie moze byc ;D? Sprawdzilem juz wzystkie zakamarki. No chyba, ze nie kazdy egzemparz auta byl w nia wyposazony. Na radio sa stosowne przyciski do sterowania zmieniarka cd.
Pozdrawiam

Offline aru

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 659
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2012, 19:10:16 pm »
Zmieniarka, jeśli jest to w bagażniku, po prawej stronie.

Jeżeli szyby "głupieją" to może prąd z akumulatora gdzieś ucieka...
Drzwi nie otwiera się w żaden specjalny sposób
XK8 (X100) 4.2 V8

NIKI

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2012, 21:58:54 pm »
Dziekuje za pomoc. Wynika z tego, ze nie ma zmieniarki. Autko mam dopiero kilka dni i nie mialem czasu zabrac sie za niego powaznie ale na pewno wymysle cos z tymi szybami. Brzmi rozsadnie z tym uciekajacym pradem. Napisze jak znajde przyczyne.

michcio700

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2012, 14:06:17 pm »
Bardzo możliwe jest to, że gdzieś prąd po prostu nie łączy, bo szyby zawsze rozprogramowują się gdy nie ma prądu w aucie...

Herflick

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2012, 09:41:31 am »
Mnie przy spadku napięcia zawsze się rozprogramowują i w sumie jest to pierwszy sygnał, że aku zaraz padnie

NIKI

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2012, 13:40:50 pm »
Zadzwonilem do poprzedniego właściciela z pytaniem o te niedomykające sie szyby i powiedzial, ze musze jechac do elektryka i przeczyscic styki w klamce. Zobacze co sie da zrobic tylko najpierw musze znalez elektryka, ktoremu bedzie sie chciało z tym bawić. i

NIKI

  • Gość
Odp: nie domykające sie szyby
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:51:44 pm »
No i Herflick mial racje. Wlasnie padl mi akumulator. Wymienilem go i szyby pracuja ja nowe.
Dzieki i pozdrawiam