Autor Wątek: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?  (Przeczytany 4275 razy)

cosanostra

  • Gość
Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« dnia: Kwiecień 11, 2012, 08:58:37 am »
 :-tylko
Witam serdecznie.

   Mam takie pytanko do kolegów i koleżanek z forum a mianowicie chcę zmienić skrzynię automatyczną na manualną w jaguarze s-type 3.0 z 2001 roku. Czy ktoś robił coś takiego? Kupiłem nawet rozbitego anglika w którym zostały wszystkie części do przeróbki. Pytanie moje dotyczy głównie elektroniki co trzeba zrobić aby autko odpalało i normalnie jeździło? Przy automacie na pozycji P i N jest blokada do 3000 obrotów. Poddałem się w walce z automatem i chyba zbyt się przywiązałem do swojego autka i chcę nim dalej jeździć.
Czy z elektroniką trzeba coś przerabiać ? Proszę o wszelkie przydatne wskazówki.
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

zadek07

  • Gość
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:34:28 pm »
Ja swojego czasu przymierzalem sie w X-typie do takiej operacji, z tego co ustalilem:
-komputer silnika a za tym idzie immobilaizer
- dolozenie 3 pedalu (nie wiem jak to w s-typie odnosnie komory grodziowej czy sa juz gotowe dziury na pedal i pompke)
- przypuszczam ze cala elektryke silnika i byc moze wnetrza ( nie wiem czy nie zacznie wyrzucac bledow uszkodzenia skrzyni, bez wymiany elektryki)
- kolo dwumasowe, sprzeglo
- wał napedowy???

Jak masz czas, zapał i gdzie to robic, bo warsztat cie pewnie tak skasuje ze pewnie kupisz inne auto z manualem :)

cosanostra

  • Gość
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2012, 20:55:32 pm »
Dzięki za zainteresowanie , znalazłem magika który trochę bawi się w takie cuda , mechanicznie sprawa będzie rozwiązana bo mamy dawce części a właściwie wszystkie części które są do przełożenia skrzyni potrzebne , mam nawet komputer itp z wersji ang. Poddałem się ze skrzynią automatyczną nawet już była wymieniana ...
Zdecydowałem się na reanimacje zamieniając wadliwy automat na manuala.
Zastanawiam się jak oszukać komputer bo w moim na N i na D mogę rozkręcić silnik tylko do 3000 obrotów...

Offline sznyro

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2015, 16:25:58 pm »
Udało się przerobić na manual?
Jaguar 3.0 v6 2001r

baracuda

  • Gość
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2016, 09:08:43 am »
Witajcie ! Mam takie pytanie ponieważ padł mi już drugi automat chce założyć manualna skrzynie wysprzeglik zespól pedałów sprzeglo kupię nowe ale zastanawiam sie nad kołem dwumasowym mam silnik aj30 teoretycznie w xtypie jest tez ten sam silnik ale częściej występuje manual czy przypadkiem moze z xtypa kolo by nie pasowało ?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2016, 21:51:49 pm »
Po co sie bawić tak?? Cały koszt wyniesie tyle co regeneracja automatu. Dobrze zrobiona regeneracja to spokój na dobre 150 tys km. Ale jak to polak...kombinuje, wkłada używki a później to pada.
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

baracuda

  • Gość
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2016, 22:03:19 pm »
Szczerze ? wole manualna niż automat... miałem to już zrobić po pierwszej skrzyni regeneracja w Polsce ? Nie dziękuje ...

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.460
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2016, 22:23:03 pm »
W Polsce jest wielu fachowców ale każdy szuka jak najtaniej ;)
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline Lemo1029

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2016, 00:01:32 am »
A potem jest płacz i zgrzytanie zębów przeplatane narzekaniem.

baracuda

  • Gość
Odp: Zmiana skrzyni automat na manualną w S-TYPE 3.0. Ktoś robił?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2016, 08:54:02 am »
Dlatego chce teraz mieć spokój i radość z jazdy jagiem z manualna skrzynia na wydechu magnaflow ;)

Ok Jest ktos w stanie odpowiedzieć mi czy te części pasują ? Przypominam chodzi mi o koło dwumasowe z xtypa do stypa czy pasuje ?
w stype skrzynia do getrag ale nie wiem jaka jest w xtypie mt75  ?