Autor Wątek: Kłopot z maską oraz radiem  (Przeczytany 3057 razy)

CELIBAT

  • Gość
Kłopot z maską oraz radiem
« dnia: Kwiecień 07, 2012, 17:20:10 pm »
Witam hodowców
Przeszukiwałem forum i nic nie znalazłem. Dzisiaj rano w moim kapryśnym kocie pojawił się problem: nie mogę otworzyć maski - dźwigienka do otwierania wisi sobie swobodnie. Prawdopodobnie linka się urwała.
W związku z tym mam pytanie do znawców:
czy jest sposób na otwarcie maski?
Drugie pytanko dotyczy wpisywania kodu do radia. Wymieniłem akumulator i zakodował się sprzęt. Otrzymałem kod z serwisu (po nr WIN) i nie wiem jak go wprowadzić i potwierdzić.

Życzę wszystkim spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

PS. Coś czuję, że po otwarciu maski będę miał większe kłopoty ale to po Świętach..... :)


Offline makek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 164
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2012, 21:11:29 pm »
Na początek sprawdziłbym czy linka nie urwała się przy dźwigience, w tej sytuacji byłoby najprościej bo linkę można pociągnąć zwykłymi szczypcami. Jeśli w ten sposób się nie uda to trzeba przez gril pchnąć element lewego zamka (patrząc w kierunku jazdy), do którego zapięte są dwie linki. Robiłem tak, tylko miałem zdjęty gril, u Ciebie będzie trudniej, tym bardziej, że trzeba użyć trochę siły i celować przez szczeliny w grilu. 
S-type 4.2
Marek 693 440 715

lexxus

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2012, 22:09:52 pm »
a obydwa zamki nie otwierają czy jeden? mi urwała się linka a właściwie jej zaczep przy pierwszym zamku , w efekcie otwierał się jeden a drugi nie ale udało mi się włożyć dłoń przez grill i pociągnąć ...

CELIBAT

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2012, 23:22:20 pm »
Na początek sprawdziłbym czy linka nie urwała się przy dźwigience, w tej sytuacji byłoby najprościej bo linkę można pociągnąć zwykłymi szczypcami. Jeśli w ten sposób się nie uda to trzeba przez gril pchnąć element lewego zamka (patrząc w kierunku jazdy), do którego zapięte są dwie linki. Robiłem tak, tylko miałem zdjęty gril, u Ciebie będzie trudniej, tym bardziej, że trzeba użyć trochę siły i celować przez szczeliny w grilu. 
Linka jest uszkodzona gdzieś w komorze silnika więc zwykłe szczypce nie pomogą. Maska ani drgnie, a ja kurcze nigdy nie zwracałem uwagi na mechanizm zamka i nie bardzo wiem co mam tam popchnąć :)
Znając życie pewno nie da rady zdemontować gril od zewnątrz ?
Aha zapomniałem dopisać S-type 3.0 99r,

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2012, 15:49:53 pm »

Drugie pytanko dotyczy wpisywania kodu do radia. Wymieniłem akumulator i zakodował się sprzęt. Otrzymałem kod z serwisu (po nr WIN) i nie wiem jak go wprowadzić i potwierdzić.


kolego przyciski (te od wyboru zaprogramowanych stacji od 1 do 6 ) nr.1 to pierwsza liczba kodu, przycisk nr.2 to druga itd. Przyciskając siedem razy np. przycisk nr. 1 ustawisz liczbę siedem jako pierwszą liczbę kodu itd. Po wprowadzeniu kodu wciskasz przycisk nr. 5 i gotowe

Pozdrawiam
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

CELIBAT

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 10, 2012, 09:14:33 am »
"kolego przyciski (te od wyboru zaprogramowanych stacji od 1 do 6 ) nr.1 to pierwsza liczba kodu, przycisk nr.2 to druga itd. Przyciskając siedem razy np. przycisk nr. 1 ustawisz liczbę siedem jako pierwszą liczbę kodu itd. Po wprowadzeniu kodu wciskasz przycisk nr. 5 i gotowe"
Dzięki

CELIBAT

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2012, 20:21:24 pm »
Dzisiaj jestem po oględzinach.
Przez atrapę nic nie widać ...................
pozostaje otwieracz do konserw lub palnik plazmowy....... :-kogutki

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2012, 17:01:37 pm »
Ja sie podepne Czy ktos wie jak ustawic godzine w tym pieruńskim radiu w S-Type ??? :-zly

CELIBAT

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2012, 20:54:26 pm »
Ja sie podepne Czy ktos wie jak ustawic godzine w tym pieruńskim radiu w S-Type ??? :-zly

He dzisiaj to rozgryzłem. Przytrzymaj przycisk MENU aż pojawi się ADJUST CLOCK i ustawiasz.

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Kłopot z maską oraz radiem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2012, 17:34:16 pm »
o dzieki mala rzecz a wkurza  :-thank