Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

XF 2.7d przegrzewanie silnika

(1/3) > >>

Tomeks80:
witam serdecznie

kupiłem dzisiaj XF-a 2.7d ,po 15 km wyskoczył komunikat "temperatura silnika za wysoka" wiec natychmiast go wylaczylem. Podnioslem maske ,woda totalnie zagotowana ,wentylatory na maxymalnych obrotach nawet po wylaczeniu silnika .Nie wiem co robic bo do domu mam 1000km a sprzedawca nie odbiera telefonów :/ Samochód skulalem na parking i wzialem najblizszy hotel i tak sie zastanawiam co dalej ,macie jakies sugestie ??

RedOctober:
Albo masz walnięty termostat albo padła pompa wody. Możesz próbować go studzić podczas jazdy włączając ogrzewanie na maksa ale nie pomoże ci to raczej na tą trasę. Cofnij sie do sprzedającego i osobiście z nim wyjaśnij sprawę. Masz tylko 15 KM.

A tak pozatym jak go sprawdziłeś przed zakupem?? Podczas jazdy testowej zawsze trzeba tak dać w kość autku aby się wygrzał aż załączą się wentylatory.

Tomeks80:
dzięki za info ,na  jutro sie umowilem ze sprzedawca ,ma rzekomo to zrobic ale to chyba cos powazniejszego ,przy okazji zapalil sie check engine i wyskoczyl komunikat perfomance restricted ,ręcę mi opadają powoli przy tym samochodzie ...

BlackV6:
jęsli sie przegrzewa to nie dziw sie ze masz ograniczona wydajnosc silnika to tak aby go nie zarznac

IHP:
Skoro zapalil sie check to komp musiał zapisać błąd wiec podłącz go.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej