Autor Wątek: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?  (Przeczytany 39173 razy)

Offline XKR-Lover

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • znalazlem Jaguara - XKR-S, naturalnie...
    • moje życie samochodowe.....
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 30, 2012, 21:45:34 pm »
Oglądałem, i troche się w głowie kręci. Wydaje mi się że gorzej chodzi w 2im video niż w pierwszym....

Hmm, gdyby cewka była uszkodzona albo odpięta, to by wyrzucił kod P0301 do 6  - wskazując która nie działa
a CPS czyli Hallotron to by wyrzucił kod P0335 do 9

Czy rozumiem że nic ci nie pokazał Komp wcale?

To co, po zmianie hallo i cewek, teraz już dobrze chodzi?
--------
Tadek

"Drive it like you stole it"
-----------------------------------------------------------------

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 30, 2012, 21:54:42 pm »
Ten z numerem dwa jest tym drugim filmikiem po wymianie cewek??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 30, 2012, 22:11:57 pm »
Inaczej ten dluzszy i z wnetrza auta to pierwszy film pokazalem obrotomierz zeby bylo tez widac jak przerywa, drugi po ZAMIANIE nie zmianie cewek po  prostu zamienilem je miejscami, a jak ustawialem go kole pasowym to po ustawieniu znak na hallotronie sie pokryl ale hallotron byl w pozycji do konca w prawo przekrecony i w prawo juz nie mial mozliwosci regulacji tylko w lewa strone, wiec go wyjalem i ustawilem tak ze znak nadal sie pokrywa natomiast mozna nim juz poruszac w prawo i lewo.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 30, 2012, 22:19:56 pm »
Z tego co słychać to masz problem z zapłonem lub rozrządem. Nie jest to raczej problem z ciśnieniem paliwa. Słychać że nie spala ci paliwa. A w jakim stanie masz kolektory?? Nie są pęknięte??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 30, 2012, 22:24:22 pm »
Wydechowe sa popekane, druga sprawa pin ktory naprawiali to w czarnej kostce od komputera srodkowy rzad 6 pin od czerwonej kostki moze ktos wie za co jest on odpowiedzialny?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 30, 2012, 22:30:42 pm »
Po pierwsze usuń problem z kolektorami lub zamontuj emulator sondy bo przy zbyt bogatych w powietrze spalinach sonda stwierdza za ubogą mieszankę i karze komputerowi wzbogacić mieszankę ( u mnie przez lekko pęknięty kolektor mam obroty podniesione do 1200 obr/min) i przez to może ci zalewać cylindry i spalać to w katalizatorze przez co on się zapycha i silnik wtedy się zadusza spalinami.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 31, 2012, 14:47:28 pm »
Jeszcze dzis jak dzwonilem do "lolka" w sprawie tych cewek to podsunal mi iz moze byc ustawiony na znaku hallotron ale moze byc obrocony o 180stopni i ze wtedy tez bedzie odpalac, wiec musze go podlaczyc pod  lampe i te cewki wymienic;/

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 08, 2012, 08:39:34 am »
Czy ktos wie gdzie znajduje sie przekaznik sterujacy listwa wtryskowa?

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 26, 2012, 20:20:51 pm »
Pozwalam sobie troche odswierzyc temat, poniewaz dzis przyszly mi czesci od jednego z naszych kolegow :-thank
A mianowicie czujnik polozenia walu oraz hallotron. Po wymianie czujnika polozenia walu(stary po wyjeciu okazalo sie ze ktos obcial wtyczke i ponownie ja zalozyl tylko kable zrobil na tzw. skretke i nic pozatym) no wiec po jego wymianie auto nadal ma ten sam objaw czyli przerywa przy gwaltownym dodaniu gazu iprzy jezdzie kiedy wpadnie na nierownosci. Natomiast mam odkrecony komputer ten ktory jest na prawym slupku i jedna sruba jest przykrecana z przodu pionowo do slupka druga poziomo z tylu komputera i pod dywanikiem jest czarny kabel zakonczony kabeloczkiem zeby mozna go bylo przykrecic, nie jest ani skorodowany ani zasniedzialy wyglada jakby byl przykrecony gdzies wczesniej lecz po jego przykreceniu do masy auto wogole nie odpala a obrotomierz ani drgnie podczas rozruchu wrecz przeciwnie tak jakby chcial sie krecic w odwrotna strone:O Po odkreceniu tego czarnego kabla od masy auto odpala lecz dalej przerywa, wie moze ktos co i od czego to jest kabel?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 26, 2012, 21:10:46 pm »
A już miałem do ciebie pisać co tam słuchać z twoim kotkiem. Ale wracając do tego kabelka. U mnie jest to kabel masowy z jednej strony przykręcony do obudowy komputera a z drugiej do nadwozia.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 26, 2012, 21:22:26 pm »
U mnie wchodzi w wiazke ktora idzie pod komputerem i zmierza on w kierunku sciany grodziowej, druga rzecz ze w momencie podlaczenia go do masy komputer jest odkrecony i wisi na kostkach. Lecz moim zdaniem ten kabelek jest scisle powiazany albo z czujnikiem polozenia walu lub czyms co jest z czujnikiem powiazane skoro po podpieciu go do masy daje taki objaw i wplywa na wskazanie obrotomierza
.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:21:02 pm »
Powiem ci tak ja jak miałem problem ze swoim kotkiem że nie chciał czasami odpalać to też znalazłem ten kabelek u siebie nie podłączony (punkt masowy był zardzewiały i odpadł) Gdy go odciąłem i podłączyłem bezpośrednio do masy przy kompie (jedna z łapek które trzymają kompa) to samochód też w ogóle nie chciał mi odpalić. Podłączyłem do nadwozia to odpalał ale od razu gasł. Okazało się że podczas wyjmowania kompa poruszyłem kostką która się znajduje tuż za nim. Po pierwsze nie była dobrze zapięta i w dodatku jeszcze zaśniedziała. Po jej wyczyszczeniu i poprawnym zamontowaniu samochód odpalił od razu i kolejne próby odpalenia były bezproblemowe.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 26, 2012, 22:52:47 pm »
Kostka za nim? tylko ktora to bo tam jest ich bezliku jest taki panel na ktorym sa 3 kostki 2biale i 1 zolta  albo cos takiego zolta jest podpieta reszta pusta a i kilka kostek tam wisi niepodpietych i nie wiadomo od czego;/

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 26, 2012, 23:26:31 pm »
Chodzi o tę kostkę która wchodzi do nadwozia, jak dobrze pamiętam jest ona koloru brązowego
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 27, 2012, 18:16:00 pm »
Znalazlem kostka jest w jak najlepszym stanie, przeczyscilem spryskalem takim do stykow i wlozylem zpowrotem. Przykrecilem komputer a ta mase przykrecilem razem z nim (faktycznie drugi koniec jest przykrecony do sciany grodziowej do masy) po skreceniu wszystkiego do kupy auto odpalilo ale objaw nie zniknal;/