Autor Wątek: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?  (Przeczytany 39190 razy)

Moody81

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 29, 2013, 11:36:57 am »
gdzie w warszawie ew jak nie w waw to można zamówić czujnik położenia wału? Auto działa normalnie zapala itp, jednakże raz na bardzo żadko kręci kręci kręci i nie idzie go zapalić, zatankowany, wszystko ok, i zauważyłem że kiedy tak się dzieje to nie podskakuje w ogóle wskazówka obrotów... wnioskuję po lekturze forum że to chodzi o czujnik położenia wału. Dzieje się to raz na dwa- trzy miesiące potem znów jest ok, jak nie zapala a go długo kręce i czuję  że aku już pada to ide na spacer czy coś i za 20 min zapala i jest ok przez następne 3 miesiące... zaczeło mnie to już denerwować...

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:09:54 pm »
Jeśli pozwolicie trochę po odgrzewam.
A mianowicie grzeje się jeden z przekaźników jest to przekaźnik od egr chyba taki zaworek na chyba 5 pinow zaraz przy kolektorze wydechowym mam też problem z kablem minusowym od komputera to zasilania listwa wtryskowa jak auto nie chce zapalić trzeba go rozlaczyc i złączyć na stacyjce w poz ON i ponownie odpalić odpala bez problemu kabelek ten również steruje owym przekaźnikiem a przekaznik po wymianie na nowy jakiś czas chodzi i autem da się w miarę jechać ale później zaczyna się dusić i krztusic przy dodawaniu gazu a ten chyba zawór egr cały czas stuka nawet na zgaszonym silniku i teraz może ktoś wie co z tym fantem zrobić?
 

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:12:07 pm »
A jak odłączysz ten kabel od przekaźnika i zaślepisz egr to daje się odpalić bez tej zabawy z kabelkiem??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:53:10 pm »
Po odlaczeniu kabelka i wymontowaniu egru nie zapala wogole czyli jest on odpowiedzialny za coś w bagażniku bo tam też coś się dzieje jak się go podłącza z powrotem bez przekaźnika również nie odpala czyli steruje egrem i kilkoma innymi rzeczami aha z wymontowanym egrem zapala ale nie ma wolnych obrotow

Połączono

gdzie w warszawie ew jak nie w waw to można zamówić czujnik położenia wału? Auto działa normalnie zapala itp, jednakże raz na bardzo żadko kręci kręci kręci i nie idzie go zapalić, zatankowany, wszystko ok, i zauważyłem że kiedy tak się dzieje to nie podskakuje w ogóle wskazówka obrotów... wnioskuję po lekturze forum że to chodzi o czujnik położenia wału. Dzieje się to raz na dwa- trzy miesiące potem znów jest ok, jak nie zapala a go długo kręce i czuję  że aku już pada to ide na spacer czy coś i za 20 min zapala i jest ok przez następne 3 miesiące... zaczeło mnie to już denerwować...

Kolego jeśli to jeszcze dolega twojemu kotkowi a jest to xjr x300 i pasuje z mojego to mogę ci go wysłać bo swój wymieniłem a był dobry ze ja drugi dostałem od kolegi z forum za darmo to przekaże go dalej
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2013, 06:01:17 am wysłana przez Choina »

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:01:16 pm »
Który to dokładnie jest przekaźnik bo nie mam pod ręką schematów i nie pamiętam co pod nim jeszcze siedzi?
EGR jak zaślepisz i odłączysz od niego wtyczkę to nie masz wolnych obrotów?? Są za niskie czy za wysokie??

Edit:
Ok. Znalazłem schemat na necie. A więc w EGR masz potencjometr do kontroli jego uchylenia którego zasilanie jest wspólne z zasilaniem czujnika położenia przepustnicy. Jak więc odłączysz zasilanie EGR to odłączysz zasilanie czujnika położenia przepustnicy i przez to nie masz wolnych obrotów. Odepnij wtyczkę od EGR i zaślep go na chwilę wstawiając pomiędzy niego a kolektor wydechowy blaszkę i sprawdź co się będzie działo.
W EGR masz też czujnik temperatury tego ustrojstwa którego masz jest połączona z czujnikiem położenia wału i to też może powodować wariowanie systemu przez zakłócanie sygnału z czujnika położenia wału i tym samym uniemożliwiać odpalenie samochodu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2013, 22:12:41 pm wysłana przez RedOctober »
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 06, 2013, 00:20:33 am »
No więc egru nie zaslepialem i wolnychorób one nie ma w sensie za niskie i auto od razu gaśnie natomiast egr to u mnie taka cewka z dwoma dziurami od spodu i albo w jednej z dziur pojawia się boleć i blokuje przepływ albo chowa się do wewnątrz i ten właśnie boleć na zgaszonym silniku ciągle albo się chowa albo Wysowa natomiast po wyjęciu kluczyków egr brzeczy jakby działał i rano nie mam prądu żeby nawet go otworzyć z pilota natomiast na rozpietym kabelkurs od kompa tym minusowym do przekaźnika rano jest wszystko ok

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 06, 2013, 17:11:50 pm »
Takie pytanie czym może się objawiać uszkodzony czujnik położenia przepustnicy tzn czy powolnym dodaniu gazu jest ok przy gwałtownym zaczyna się dusić przerywa i go odcina czasem śmierdzi paliwem i ma problem z wolnymi obrotami tzn są a nagle coś przerwie i po wolnych albo są pod 2 tys ot taka sytuacja

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 06, 2013, 20:03:24 pm »
Odłącz wtyczkę od czujnika i podłącz omomierz i sprawdź czy płynnie zmienia się opór. Będziesz wiedzieć czy jest sprawny. A wymieniałeś go bo może trzeba przeprowadzić adaptację tego czujnika??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 07, 2013, 00:25:17 am »
Nie jego nie wymieniłem i przypominam iż jest to xjr czyli dostanie się do niego graniczy z cudem

dobols

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 13, 2014, 21:07:52 pm »
Witajcie.
Podepne się pod temat.
Mam problem z Jaguarem XJ6 4.0
Po padnięciu aku nie chciał odpalić okazało się że zwariował alarm i odciął pompę.
Po przywróceniu instalacji do oryginału odpalił ale wkręcał się tylko do 2 tyś/obr.
Wolne obroty równe. Po nagrzaniu się do połowy skali zgasł i nie chce juz odpalić.
Paliwo dostaje check gaśnie.

ketchup4

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 14, 2014, 22:51:42 pm »
temat troszkę stary ale...
..........czujnik położenia wału obstawiam............. :-tylko

dobols

  • Gość
Odp: X300 xjr-zapalil zgasl i nie chce zapalic?
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 14, 2014, 23:41:19 pm »
Tez tak przypuszczam a jakie powinnien mieć wartości przy mierzeniu miernikiem?