Autor Wątek: zawieszenie przednie - układ kierowniczy  (Przeczytany 2807 razy)

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« dnia: Marzec 17, 2012, 08:26:22 am »
Koledzy forumowicze , w związku ze zbliżającą się wiosną postanowiłem sprawić mojemu Daimlerowi nowe części w przednim zawieszeni tz. wymieniłem komplet tulei górnego wahacza, końcówki drążków stabilizatorów, gumy trzymające drążek stabilizatora, końcówki drążka kierowniczego i tuleje dolne amortyzatora przód. wszystko zakupione przez internet w jednym ze sklepów z częściami do  Angielskich aut. No co tu dużo pisać , jestem wniebowzięty , mój kochany kocur zachowuje się na wybojach -studzienkach itp.itd. jak marzenie , chyba jak nowizna . Amorki maja po 72% więc czego chcieć więcej do szczęścia ???????
Jeździć jeździć i jeszcze raz jeździć i tego życzę wszystkim forumowiczom , jak najwięcej kilometrów nakręconych swoimi kociakami .

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2012, 18:24:16 pm »
Jak już sie pochwaliłeś to podaj jakieś namiary, numery części, koszta, zapewne przyda się to każdemu z nas po zimie.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Zapek

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 742
  • DAIMLER LONG 4.0 1996
Odp: zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2012, 19:39:51 pm »
Wszystko kupowałem tutaj
http://www.englishcars.pl/?categoryID=1&rollback=0
ceny masz podane , dodać do tego robociznę 180 zł i masz wszystko jasne .
Pozdrawiam

PS.

 Nie chce się z kota wysiadać

booschmen

  • Gość
Odp: zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2012, 15:57:06 pm »
Apropo dlubania w zawieszeniu, jak juz tam byles to moze cos podpowiesz. Tzn. od pewnego czasu podczas hamowania szczegolnie dosc ostro slychac dziwny stukot w prawdopodobnie przednim prawym kole (po zdjeciu kola nic tam dziwnego nie widac) dwa podczas hamowania lekko albo tuz przed zatrzymaniem lekkim przyhamowaniu piszcza hamulce, Ale najgorsze jest to ze zauwazylem iz prawa strona opadla tzn z lewej miedzy opone a blotnik wsadze 3palce a z prawej 2 nawet do polowy nie wloze, spawdzalem sprezyne tzn na postoju i skreconych kolach szarpalem za nia ale nie wytrzowam zadnego luzu nawet najmniejszego, amortyzatory mam nowe tzn wymieniane ok roku temu ale auto bardzo malo jezdzillo od tamtej pory moze 2000-3000km, klocki hamulcowe tez sa nowe z tylu tez i z tylu tloczki pracuja ale recznego nie ma;/ tarcze przod, tyl proste i nie popekane, auto ani dziwnie sie nie prowadzi ani nie zciaga przy hamowaniu ani nie bije tylko ze sie tlucze piszczy i opadl;/

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2012, 16:01:32 pm »
Sprężyna ci nie pękła?? Albo może łożysko się wybiło??
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2012, 16:19:47 pm »
No wlasnie szarpalem dzis za sprezyne ale na postoju auta na kolach przy skreconych kolach ale nic nie czuc, lozyska byly wymieniane razem z amorami przod i tyl amory sa gazowo-olejowe, sztywnosc jest ta sama z prawej i lewej strony (chyba ze jeszcze mogl peknac ostatni zwoj ten ktorym sie opiera o dolny kielich?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: zawieszenie przednie - układ kierowniczy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2012, 16:21:31 pm »
sciągnij koło i obejrzyj tam sprężynę
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.