Autor Wątek: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c  (Przeczytany 11738 razy)

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2016, 13:11:06 pm »
Co do koła pasowego - zgadza się - to masz oryginał Dayco (inne nie ma sensu kupować).
Sprzedający (ten z linka) od razu będzie Ci wcikać śruby do koła (Febi dodaje je gratis do swojego koła, ale tylko Dayco daje pewność, że nie będzie niespodzianki) - możesz je odpuścić - to tylko wciskanie towaru przez sprzedającego.
Ja koło wymieniłem przy okazji robiąc całość, by mieć i jego z głowy w przyszłości.

U mnie obroty falowaly tylko w dzwięku i tylko przy temperaturach poniżej ok 8st C. Jak się rozgrzał bylo ok.
Ogólnie całym osprzętem wtedy trząsło i napinacz wyraźniej mocniej drgał.

Wolf4444

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:05:47 pm »
Do gonzo7
Kolego ,a z tymi śrubami do tego koła to jak zalatwic ? -starych użyć?
Czyli polecasz te koło wału korbowego dayco do naszego auta ? Bo wcześniej post kolega napisał ,że do ciężarówek i autobusów rozlatują się po 800km no, ale to są duże maszyny i inne przeciążenia także może tam nie dają rady,a tutaj na pierwszy montaż te montują w fordzie.

Orientujecie się może ile by kosztowała robocizna tego co chcę zrobić łącznie z montażem koła wału korbowego?
Napewno ktoś taki zestaw robił. I może znacie i polecacie dobry ale nie drogi :) zakład na terenie śląska (Katowice ,Sosnowiec i wszystkie oscienne miasta)

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdro  :)


Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 804
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:58:44 pm »
Tak, użyj starych śrub (sam miałem wątpliwości, czy je wymienić na nowe, ale koledzy z tego forum wyleczyli mnie z tego i nie żałuję).
Zdecydowanie polecam DAYCO - ogólnie to koło działa na zasadzie dwumasy i wszystkie inne jest ryzyko, że wymienisz i będzie biło.

Ja robiłem cały zestaw u znajomego mechanika i płaciłem coś max 300zł za komplet. Niestety gość nie przyjmuje nowych klientów, bo ma tyle roboty.

Pozdrowienia, zatem dla sąsiada ze śląska - jestem z Sosnowca.

Tukan12

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2017, 20:55:40 pm »
Witam witam, znowu odgrzewam kotleta ale cóż zrobić...

Mam X-typa 2.5, szumi dość głośno w sumie nie wiadomo co ale wiem, że w okolicach alternatora. I teraz pytanie czy ktoś ma numery rolek które trzeba by wymienić od tamtej strony ? Nie chce rozbierać sprawdzać kupować i jeździć po części wole mieć wszystko od razu i wymienić na miejscu.
Trzeba wymieniać cały napinacz czy wystarczy samą rolkę ?

Dzięki !

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2017, 19:57:56 pm »
Jak w okolicy alternatora to może po prostu łożyska w alternatorze.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Tukan12

  • Gość
Odp: Napinacz i rolki paska od alternatora i a/c
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2017, 09:22:05 am »
Zrzuce pasek bede wiedzial ale raczej to nie alternator, przebieg - 80tys mil