Autor Wątek: Czy części do X308 pasują z X300 ?  (Przeczytany 2315 razy)

Online jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Czy części do X308 pasują z X300 ?
« dnia: Luty 21, 2012, 09:33:50 am »
   Mam kilka drobiazgów w swoim samochodzie, które chcę naprawić. Z racji tego, że będę szukał części używanych mam wątpliwości i pytania o niektóre elementy, wydaje mi się że części zewnętrzne z X300 i X308 są takie same.Będę szukał następujących elementów :

- lusterka zewnętrzne, z pamięcią, składane i fotochromem, czy zawsze muszą mieć chromowany dekielek ? może do X308 pasują lusterka z innego modelu ? rozumiem że takie lusterka mają więcej kabli i 16 pinów, wiem że wkład pasuje na obie strony

- szyba przednia, podgrzewana - moja niestety pękła przy wymianie lusterka, wydaje mi się że wszystkie szyby od XJ są podobne

- siedzenia przednie, tu nie wiem od jakich modeli będą pasowały do X308,

Z racji tego że większość części pochodzi z anglików, może ktoś miał doświadczenia i ewentualne problemy po zamontowaniu takich części w wersji kontynentalnej ? Może warto po prostu poszukać kota w UK i ściągnąć go do Polski ?

Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

booschmen

  • Gość
Odp: Czy części do X308 pasują z X300 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2012, 10:52:04 am »
Co do lusterek z tego co mi wiadomo "chromowane" byly z wersji daimlera. Natomiast co do szyby czolowej sam takiej szukam do x300, a szyba z x308 prawdopodobnie rozni sie tym iz x308 posiadal czujnik deszczu ale czy wymiary sa takie same jeszcze nie sprawdzilem. Co do foteli w razie gdyby sie roznily (nie wchodzily w szyny) to mysle iz powinny sie dac przelozyc z calymi prowadnicami. przecierz nikt nie zmienial konstrukcji auta przynajmniej tak sadze

lysyyy

  • Gość
Odp: Czy części do X308 pasują z X300 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2012, 16:52:10 pm »
Wymieniałem kilka miesięcy temu szybę w X300 w Nordglass i kosztowało to ok. 600zł

Online jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Czy części do X308 pasują z X300 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2012, 20:11:57 pm »
Wymieniałem kilka miesięcy temu szybę w X300 w Nordglass i kosztowało to ok. 600zł


Ale nie była to chyba szyba podgrzewana ? A na takiej mi zależy
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

booschmen

  • Gość
Odp: Czy części do X308 pasują z X300 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2012, 20:41:02 pm »
Szyba podgrzewana (uzywana) od x308 z czujnikiem deszczu kosztuje w Wawie 350zl dolicz sobie do tego 120-130zl za wymiane i napewno masz podgrzewana pod warunkiem iz pasuje. Natomiast szyba z piklingtona (nowa) dokladnie do x300 z podgrzewaniem kosztuje 1990zl plus wymiana 150zl wiec chyba taniej wychodzi kupic angola i poprzekladac kilka betow;p

lolek100

  • Gość
Odp: Czy części do X308 pasują z X300 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2012, 21:54:21 pm »
Witam
- szyba
wymiary szyb z x300 i x308 są takie same i pasują, ale w x300 były stosowane dwa rodzaje mocowania lusterka (trójkątne i prostokątne), w x308 są mocowania prostokątne. W pierwszych rocznikach x308 (na pewno do 2000r, dalej ie wiem) nie było czujnika deszczu, oczywiście jeśli w swoim x308 masz czujnik deszczu to szyba nie pasuje.
- siedzenia
Mocowania w podłodze są takie same, jednak wtyczki i sterownik siedzenia jest inny, więc trzeba przełożyć instalacje elektryczną, dodatkowo x308 ma poduszkę powietrzną.
W obu modelach występowało kilka wersji wyposażenia fotela, manualne (ele. był tylko podnoszone siedzisko), w pełni elektryczne, oraz elektryczne z pamięciami, przy czym potencjometry do pamięci były tylko w siedzeniu kierowcy, czyli w angliku jest to w fotelu prawym.
Wszystko da się przełożyć, wielokrotnie to robiłem, ale myślę że lepiej przełożyć same poszycia.
Uwaga!!! Jeśli macie fotele manualne, to można bez przeróbek założyć fotel elektryczny wymieniając tylko krótki fragment instalacji między fotelem, a podłogą.
- lusterka
lusterka pasują z x300 do x308, oczywiście w obu modelach jest klika wersji wyposażenia lusterka, nakładkę chromowaną można bez problemu przłożyć