Autor Wątek: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie  (Przeczytany 4305 razy)

Daimex

  • Gość
jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« dnia: Luty 13, 2012, 14:02:05 pm »
Witam, musze wymontowac i wymienic rozrusznik w moim kocie, i teraz pytanie jak to zrobic w najprostrzy sposob , co jest mi potrzebne. W warsztacie podnioslem auto i jedna dolna sruba to nie problem, ale jest jeszcze gorna ktora wchodzi od skrzyni w druga strona jest tak schowana ze ani palca wlozyc.. czy musze sciagac kolektor?? Czy opuszczac skrzynie?  Prosze pomozcie doradzcie jak to wykonac w normalnej kolejnosci, czy ma ktos jakis schemat itd czy potrzebuje jakies specjalne klucze?? Niby prosta rzecz a jednak..

Daimex

  • Gość
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2012, 18:33:18 pm »
Wszyscy czytaja post i zero odzewu... taki ciezki temat czy oco chodzi...??  Nikt nie probowal wyjac rozrusznika?? Kot mi stoi i czeka na pomoc...

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2012, 19:38:36 pm »
Chętnie bym ci pomógł ale nie mam jak teraz spojrzeć do samochodu  w te mrozy ,a w warsztacie ma zajete miejsce i nie mam jak wstawić mojego XJ6. Ale z tego co pamiętam powinieniesz dać radę go odkręcić od dołu ale potrzeba tam łamaną końcówkę i trochę cierpliwości.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2012, 22:31:59 pm »
Mialem podobny przypadek w saabie, tzn gorna sruba byla tak schowana miedzy kolektorem ssacym a blokiem silnika ze jak sie wlozylo palec aby namacac srube i to juz klucz nie wchodzil a jak wszedl klucz to palca tam juz nie wsadzil;/ a sruba taka gwiazda jak "torx" tylko wystajaca dopiero w warsztacie pokazali mi ze nalezy zdjac kolo i plastikowe nadkole i miec duzo przedluzek do klucza bo trzeba sie tam dostac tak aby grzechotka byla nazewnatrz pojazdu obok blotnika i dopiero sie to wykreca:( Wiec nie zycze podobnego podejscia. Sprobuj na kanale wsadzic tam reke jak namacasz srube to jest twoja albo poszukaj czy to czasem nie jest tak ze od strony skrzyni jest szpilka a nakretka jest od strony rozrusznika a przypadkiem nie jest urwana(ukrecona) czyli najlepej odkrec te do ktorych masz dostep i zobacz czy rozrusznik sie cos rusza tzn poszarp nim.
 

Offline Kabalek

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2012, 14:01:36 pm »
witam, niestety miałem okazję dwa razy wymontowywać rozrusznik w x300. Zbawienny okazał się klucz płasko-oczkowy - z tym, że oczko jest na grzechotce. Musiałem wyjąć układ wycieraczek, poodkręcać kilka plastików i po długotrwałym odkręcaniu "w małych kroczkach" dało jakoś radę - czyli jest to możliwe do odkręcenia od góry bez opuszczania skrzyni biegów.

powodzenia i wytrwałości :)
X308 / 3.2 / 2001

Daimex

  • Gość
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2012, 11:05:56 am »
dzieki za konkretną odpowiedz takiej oczekiwałem, jak ktos ma jeszcze jakies wskazówki to niech pisze , przyda sie :)

Offline Korn141

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2016, 21:07:00 pm »
Chciałem się zapytać czy się udało? Jutro czeka mnie wymiana rozrusznika i nie wiem czy dam radę sam.
 :-help

Offline PiotrK-g

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2016, 09:38:54 am »
U mnie wyjęcie rozrusznika trwało może 5 minut. Z kanału klucz grzechotka przedłużony ok 40cm a może i więcej. Rozpadł się na trzy części kosz od satelitek. Kosz kosztował mnie 20zł.


Offline Gonzalles

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 246
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2017, 20:28:00 pm »
Witam, muszę odświeżyć wątek, napisz  proszę, czy te trzy zębatki i satelita plastikowa są wewnatrz rozrusznika?
Jak w kwestii wyciągnięcia to na zewnątrz, aby dobrać się do tego?
Jeśli możesz odpisz, w piątek wieczór zamierzam się za to zabrać.
... bo kot lubi pieszczoty, cokolwiek to znaczy...   Bez przesady, nie mam zamiaru go pieścić w każdej wolnej chwili! Ma konkurencję.

Offline GMK

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: jak wyjac rozrusznik w x300 xj6?? pomozcie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2021, 08:56:11 am »
U mnie wyjęcie rozrusznika trwało może 5 minut. Z kanału klucz grzechotka przedłużony ok 40cm a może i więcej. Rozpadł się na trzy części kosz od satelitek. Kosz kosztował mnie 20zł.



Piotrze a gdzie kupowałeś ten kosz od satelitek ? U mnie też rozrusznik trochę hałasuje i będę próbował go wymontować i sprawdzić.