Autor Wątek: podgrzewanie przedniej szyby awaria  (Przeczytany 2859 razy)

pablo

  • Gość
podgrzewanie przedniej szyby awaria
« dnia: Luty 02, 2012, 10:59:03 am »
od 2 dni nie działa mi podgrzewanie przedniej szyby . bezpieczniki dobre, przekaznik dziala poprawnie , przy kablach nikt nie grzebał , a szyba ma zaledwie 13 miesięcy . szyba oryginalna . ktos moze ma jakiś pomysł  ? co mogło się ewentualnie zepsuc? czy reklamowac szybe ?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2012, 11:07:19 am »
Mnie się tez czasem nie włącza.. trzeba parę razy nacisnąć zanim zaskoczy. Może przy tych mrozach jak ma za duże obciążenie aku to nie załącza i jak pochodzi chwilę to załączy dopiero.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

pablo

  • Gość
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2012, 11:09:24 am »
w tym sęk ze mi sie nie zalcza wogole od 2 dni, a przekaznik dziala

moryc25

  • Gość
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 17:02:23 pm »
Sprawdz rezystencje, powinna być 0.65 ohm/300W

pablo

  • Gość
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2012, 11:21:13 am »
wczoraj dałem sobie czas  i posprawdzałem
prąd do szyby dochodzi właściwie , napiecie pokazuje sie po włączeniu grzania szyby , ciepłe robią się nawet taśmy łączące szybe z kablem . myślalem ze moze gubi gdzies mase dlatego prad jest a szyby juz nie poradzi , podłączyłem  pod kostke napierw probówke  a następnie by być pewnym zrobiłem kable i podpiąłem zarówke h7 biorac prad i mase z zasilania szyby , zarowka swieci jak zloto wiec masa w kablu jest wlasciwa . szyba na mierniku daje opór . zreszta cos takiego jak ogrzanie szyby sie nie psuje co najwyzej moga sie tasmy wyrwac albo ktoras z nitek sie spali albo pół szyby nie grzeje . nie wiem  juz sam co może być przyczyną . szyba ma troche lepiej niż rok, zamontowana oryginalna nowa . może ona sobie nie radzi w tak niskich temperaturach . wegług mnie cała elektryka działa poprawnie , taśmy nie są pozrywane . skoro taśmy i kostki robią się ciepłe po włączeniu grzania szyby możliwe że mimo wszystko idzie za słaby prąd i dlatego szyba nie grzeje ?

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2012, 11:29:16 am »
Możliwe właśnie, że to co napisałeś.. za duży mróz a szyba jest za słaba. z tyłu są mocniejsze nitki a też ma problem żeby szybko odmrozić. Poczekaj jak będzie ok zera stopni i zobaczysz. Sprawdź napięcie jakie jest na szybie, ale skoro żarówka dobrze świeci..
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

pablo

  • Gość
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2012, 11:47:30 am »
napiecie w kablu bylo 14 i iles tam , nie pamietam dokladnie, ale ze miernik chiński to stwierdziłem że  zarówka h7 jaka mialem pod reka bedzie najlepsza i swieci po podlaczeniu bardzo mocno jak w reflektorze . w tamtym roku nie bylo problemu snieg czy oblodzenie  , w kilka minut rozpuszczała wszystko  tyle ze nie pamietam czy w tamtym roku bylo minus 18 rano ....

pablo

  • Gość
Odp: podgrzewanie przedniej szyby awaria
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2012, 16:11:00 pm »
szyba zaczela bez problemu dzialac jak temperatura spadla do minus 10 , jak bylo zimniej nie dzialala

wy tez tak macie ? czy ja mam po prostu dziadowa szybe ?