Autor Wątek: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6  (Przeczytany 6371 razy)

slavo-x300

  • Gość
Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« dnia: Czerwiec 12, 2014, 09:16:44 am »
Witam serdecznie. Od niedawna stałem sie szczęśliwym posiadaczem Jaga x-300 z 95r. i zabrałem się za jego odświerzenie. Na kierownicy skórzano-drewnianej zauważyłem liczne pęknięcia lakieru i niewielkie jego odpryski. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób odnowić elementy drewniane ,czy trzeba zastosować jakiś konkretny lakier, a może znany jest jakiś warsztat w Poznaniu lub okolicy,który zajmuje się takimi rzeczami?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.078
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2014, 11:15:13 am »
Kiedyś próbowałem dość do tematu renowacji elementów drewnianych. Z ostatecznych ustaleń wynika, że łatwiej jest zrobić na nowo taki element, niż naprawiać. Lakier jest chemoutwardzalny, bardzo trudny do zdarcia. Kończy się zazwyczaj mechanicznym uszkodzeniem  :(
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

slavo-x300

  • Gość
Odp: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2014, 01:44:13 am »
Odnowieniem kierownicy zajmie się mój znajomy stolarz,tylko nie wiedzieliśmy,czy trzeba zastosować jakiś specjalny lakier,czy zwykły chemoutwardzalny. Może ktoś sobie poradził z tym tematem .Z góry dziękuję za pomoc

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2014, 12:08:04 pm »
Odnawialem lakierowane panele w XJSie, jest to generalnie masakryczna praca bo oryginalny lakier jest bardzo trudno usunac. Nie wiem czy nie latwiej byloby miejscowo usunac to co odpada, zbudowac tam podobna grubosc, pozniej zeszlifowac calosc i dopiero lakierowac koncowo

Nie pamietam jakiego lakieru juz uzywalem ale na pewno bylo to okolo 15-20 warstw, malowanych przez tydzien-dwa, zeby dojsc do tego samego efektu co w oryginale!

Zawsze mozna tez nowa kierownice. Te mozna po okolo 600PLN znalezc na ebayu.

slavo-x300

  • Gość
Odp: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2014, 00:52:38 am »
Dzięki katar83 za podpowiedż. Też mi się wydaje, że warstw lakieru musi być wiele. Na dolnym drewnianym łuku kierownicy lakier zachowany jest super i przy dotyku daje odczucie nieznacznej elastyczności, lub wręcz ,,gumowatości". Dlatego obok ilości warstw zagadką jest dla mnie rodzaj lakieru zastosowanego w Jagu. Czy może ktoś wie , co to za lakier ? :-help

Offline Error

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 137
    • Jaguar XJ6
Odp: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2016, 16:20:45 pm »
Cześć,

Dołączę się do dyskusji, ponieważ właśnie skończyłem renowacje swojej kierownicy Nardi. Muszę przyznać, że nie było to aż trudne. Poprzedni lakier zdarłem papierem ściernym 120, potem dopieściłem papierem 2000 (łącznie ok 5h pracy). Największy problem był z ocaleniem czarnego paska dookoła kierownicy ale jako tako dałem rade. Na koniec położyłem 3 warstwy lakieru do konserwacji osprzętu na Jachtach i muszę przyznać, że fajnie to wygląda. Oczywiście po nałożeniu każdej warstwy lakieru dopieszczałem kierownice papierem 2000.

Teraz sie szykuje do renowacji deski i listewek na drzwiach.


pozdrawiam

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Renowacja kierownicy drewnianej w xj6
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2016, 16:47:44 pm »
wrzuć foty jak wyszło :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?