Autor Wątek: zmieniarka cd  (Przeczytany 4162 razy)

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
zmieniarka cd
« dnia: Czerwiec 09, 2011, 10:25:14 am »
Zna ktoś oznaczenia zmieniarki Alpine do XJ40? Jest tego trochę w sieci, ale nie mam pewności, którą wybrać a nie chciałbym, żeby po zamontowaniu jakieś hocki klocki z nią były...

B E N 8 5

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2011, 10:39:07 am »
Alpine CHM S-620 / CHM S-630

Offline richie

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 443
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2011, 10:56:29 am »
bedzie chodziła praktycznie każda alpia z odpowiednią wtyczką, sprawdzałem.

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2011, 11:22:08 am »
bedzie chodziła praktycznie każda alpia z odpowiednią wtyczką, sprawdzałem.

rozumiem, że każda na 6 płyt, bo chyba większą ilością się z radia sterować nie da...

Offline Dominiko19

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 371
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2011, 12:47:26 pm »
Ja też w końcu muszę sobie zakupić :)
Kocia moc :)

Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 10, 2011, 16:01:16 pm »
Tylko gdzie ją zamontować? Kabel sterczy spod wykładziny na ściance tylnej z lewej strony, między kołem a bokiem.
Z boku po lewej odpada, tam mam futerał na apteczkę. A na tylnej ściance jest podczepiona taka półeczka na zestaw narzędziowy.Da się podczepić do niej zmieniarkę od spodu?

B E N 8 5

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 10, 2011, 16:21:29 pm »
Dokładnie tak!




Offline dziadzol

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 196
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2011, 19:15:27 pm »
tak myślałem, dzięki BEN85

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:36:27 pm »
Panowie, nie chce zakładać nowego tematu, wiec odgrzeje kotleta, wyczytałem o możliwości podłączenia jakiejś przejściówki w miejsce wyjścia zmieniarki do radia, dzięki której zyskujemy wejście aux, przerabiał ktoś temat?

Piotr_XJ40

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2012, 13:30:12 pm »
Też się do tego przymierzałem, ale niestety nie będzie to działać (mimo iż takie przejściówki są dostępne na allegro), radio wysyła do zmieniarki sygnał i zmieniarka musi "odpowiedzieć", gdy jej nie ma, to po prostu radio nie będzie nadawać sygnału na wyjściu.

pasja club

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 24, 2012, 09:31:07 am »
A nie lepiej jest podłączyć telefon lub jakieś inne urządzenie z mp3 do radia.

Offline Chawka

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 103
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2012, 23:15:19 pm »
w jaki sposób?

slavek

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2012, 13:41:11 pm »
Ja mam transmiter fm... złącze USB, czytnik SD i AUX. Działa całkiem sympatycznie, nie ma zakłuceń, koszty zakupu małe... całkiem niezły półśrodek.

Piotr_XJ40

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2012, 11:41:11 am »
Jaka jest jakość tego transmitera w porównaniu do np. kasety umożliwiającej podłączenie odtwarzacza? Czytałem wiele negatywnych opinii o transmiterach.

slavek

  • Gość
Odp: zmieniarka cd
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2012, 12:49:30 pm »
hmmm pewnie jak kupisz na jarmaku za 10 zł transmiter to będzie słabo... ja mam taki nie chwaląc się za chyba 40zł i działa rewelka... zero zakłuceń. Kaseta z kablem to badziew bezdyskusyjnie bo kabelek się obkiwa a sygnał jest przenoszony na głowicę radia więc efekt tak jak na kasecie, troszkę szumu a jak coś co ma być nazwane kablem a w rezultacie jest drucikiem grubości ludzkiego włosa no to kolejne trzaski gwarantowane... (przerabiałem ten patent kiedyś i załamka)

A wracając do transmitera to luz... połączenie usb jest stabilne i nie powoduje jakiś przerywań transmisji, a sygnał jest wysyłany falą radiową... czyli szukamy czegoś wolnego na radiu i taką samą ustalamy na transmiterze... zakłócenia pojawią się tylko w przypadku gdy nasza fala będzie zbyt blisko innej silnej jakiejś rozgłośni.
Ja u siebie mam ustawione na 87,7 bo najbliższa zajęta jest na 88,9 chyba i na tym ustawieniu jechałem z okolic Oświęcimia do Zakopanego i tylko na kilka kilometrów w okolicy Jordanowa nałożyła mi się jakaś fala i miałem niechciane stereo :D

Więc polecam jeśli ktoś szuka taniej alternatywy odtwarzacza mp3 w samochodzie z kaseciakiem :)