Autor Wątek: [X300] Problem z ogrzewaniem  (Przeczytany 8234 razy)

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 14, 2012, 02:13:57 am »
Jesli mozna tak bardziej w zrozumialym jezyku ta czesc co zrobic aby odczytac bledy tzn co przytrzymac itd bo faktycznie czasem na panelu klimy wyskakuje "Er" i piszczy to ustrojstwo cale:P

seba_xj

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2012, 16:02:56 pm »


Turn ignition switch to OFF position. Simultaneously press and hold AUTO and RECIRC buttons. See Fig. 1 . Turn ignition switch to ON position while holding buttons. All display elements should illuminate and segments will flash on and off. If any display elements or segments do not light, an A/C-heater control panel or light fault is indicated.

Wyłącz zapłon. Trzymaj jednocześnie RECIRC i AUTO (Zobacz zdj). Włącz zapłon w pozycję ON, trzymając RECIRC i AUTO. Wszystkie segmenty wyświetlacza migają.

Press AUTO button. A 2-digit trouble code will be displayed.

Naciśnij AUTO. 2-cyfrowy kod błędu jest wyświetlany.

To clear trouble codes, turn ignition to ON position. Simultaneously press face and "R" (heated rear screen) buttons.

Naciśnij przycisków FACE i "R" (ogrzewanie tylnej szyby) aby skasować błędy.


booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 14, 2012, 16:51:18 pm »
Dzieki wielkie pojde pozniej do niego to bede grzebac i napisze co mi tam wyszlo, na wszelki wypadek nie bede ich odrazu kasowac gdyby jakis byl jeszcze potrzebny, na szczescie mam jeszcze czym jezdzic :D

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2012, 23:47:36 pm »
Bylem, sprawdzilem i wyszly takie cuda:
- 11
- 12
- 23
tylko jest tam w tej tabelce po 2-3 takie same numery i nie bardzo wiem co i jak, wiem ze czujnik temperatury wewnatrz pojazdy(gdzie i ktorego szukac bo pewnie nie jest jeden)
- 12 to nie wiem jakis(Ambient Temperature Sensor) domyslam sie ze tez czujnik temperatury tylko czego?
i - 23 ( Refrigerant Dual Pressure Switch) tez nie wiem gdzie, co i jak i jak to wyglada i co znacza cyfry po kodzie w tabelce np (4) przy 23 kodzie?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 14, 2012, 23:58:00 pm »
11 - Czujnik temperatury wnetrza (z aspiratorem) - Przerwa lub zwarcie w obwodzie czujnika temperatury (panel nie przechowuje w pamieci informacji o przerwie lub zwarciu w obwodzie silniczka aspiratora)
12 - Czujnik temperatury zewnetrznej - Przerwa lub zwarcie w obwodzie
23 - Czujnik cisnienia czynnika chłodzacego - Przerwa lub zwarcie w obwodzie; niski stan czynnika chłodzacego

Uwaga 1: przy temperaturze zewnetrznej poniżej 0 st. C system może wyswietlic kod 23, ponieważ niska temperatura powoduje tymczasowy spadek cisnienia w układzie. Analogicznie w temperaturze zewnetrznej powyżej 35 st. C system może wyswietlic kod 23 z powodu chwilowego, nadmiernego wzrostu cisnienia w układzie.

Uwaga 2: jedynie wystapienie błedów opisanych przez kody 11, 12, 13, 14, 15, 21 jest sygnalizowane (po kadorazowym właczeniu zapłonu) napisem Error i sygnałem dzwiekowym.

Uwaga 3: jesli podczas wyswietlania kodu w trybie diagnostycznym usłyszysz sygnał dzwiekowy, to oznacza, że jest to bład aktualnie wystepujacy w systemie. W przeciwnym wypadku oznacza, że panel pamieta błedy, które wystapiły w przeszłosci, ale nie zostały skasowane.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 15, 2012, 00:22:48 am »
Aha, to teraz moze ktos zna odpowiedz dlaczego nie mam ogrzewania? Tak jak mowilem pompka na bezpieczniku posiada napiecie natomiast po przekreceniu kluczyka na zaplon nie posiada napiecia na kostce przy elektrozaworze, pompka sama podpieta bezposrednio pod akumulator zadzialala i przestala teraz jak prubuje ja podpiac to sie dymi natomiast po wpieciu w kostke nie pali bezpiecznika. elektrozawor posiada napiecie 6V na kostce zasilajacej ale nie dziala ani po podpieciu pod kostke ani akumulator (jest w pozycji otwartej) i kiedy ma dzialac pompka wody po przekreceniu kluczyka na zaplon czy dopiero na odpalonym silniku (panel klimatyzacji otrzywiscie caly czas w pozycji ON, ustawiony na "HI" i nadmuch na maxa w pozycji na szybe)

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 15, 2012, 09:26:27 am »
Ogrzewanie nie działa:
- Układ chłodzenia zapowietrzony;
- Elektryczna pompa wody nie działa;
- Zawór wodny zaciety w pozycji zamknietej;
- Uszkodzony termostat

Z tych elementów u ciebie jest uszkodzona pompka wody. Skoro dymi sie z niej podczas podłaczenia to znaczy że staneła na amen i sie spaliła.
Jak znajdę schemat układu klimatyzacji to ci napiszę jak jest dokładnie ten układ sterowany. Ale pompka powinna sie włączyć od razu po przekręceniu kluczyka, gdy jest włączony panel od klimy i to on steruje otwarciem zaworka jak i tym silniczkiem. Muszę sprawdzić czy po drodze nie ma jakieś przekaźnika.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 15, 2012, 14:35:11 pm »
Co do pompki udalo mi sie ja rozebrac (dwie srubki) i wyjac wirnik, nie wiedac na nim zadnych oznak tego aby mial sie spalic nawet go nie czuc spalonym, natomiast szczotki prawie drucikami dotykaja juz wirnika i pytanie czy po prostu sie one juz nie zuzyly i nie robia zwarcia? ale martwi mnie fakt braku zasilania na kostce, i drugie pytanie czy pompka ma obroty prawo-lewo czy po odwrotnym podlaczeniu mozna ja spalic?

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2012, 11:03:37 am »
Posiada ktos moze wspomniany schemat instalacji elektrycznej zasilajacej pompke wody oraz elektrozawor bo nie wiem jaki jest powod braku zasilania na pompce przy kostce a na bezpieczniku jest czy jest jeszcze jakis uklad po drodze do niej?

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2012, 12:35:20 pm »

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 17, 2012, 12:56:37 pm »
Czyli jest przekaznik a ktos wie gdzie go szukac bo w okolicach pompy go nie widze a w skrzynce bezpiecznikow z lewej strony pod pokrywa silnika jest jeden koloru brazowego.

booschmen

  • Gość
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 04, 2012, 12:58:46 pm »
Witam mam jeszcze jedno pytanie. Czy dodatkowa pompa wody od xjr-a x308 pasuje do x300?

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 06, 2012, 19:43:44 pm »
Podepne się pod temat, skuszony jasnym opisem przetestowałem swoją klime. Wyskoczył mi błąd 11 i 23.
11 zapewne zakurzony silniczek wiatraczka czujnika
23 minusowa temeratura na dworze.
Więc nic bolesnego.
Ale ponieważ grzebała jestem to po skasowaniu błędów nacisnąłem jeszcze raz przycisk Recir i wyświetliła mi się cyfra 20,  no to pomyślałem że go skasuje a tu po naciśnięciu Face zrobiło się 21 i tak za każdym razem 22,23 az do 26 na tym zakończyłem. Po ponownym naciśnieciu Recir znowu wskoczyła 20.  Co to takiego?
Przy ponownym odczytywaniu błedów nic nie wyskakiwało.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline Vincent

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
Odp: [X300] Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 01, 2018, 19:02:46 pm »
Witam
Podepnę swoje zapytanie pod istniejący temat.
Mam problem z ogrzewaniem w X308 XJR 1998 4.0
Ogrzewanie raz działa raz nie. W zasadzie żyje własnym życiem. Zgodnie z instrukcją odczytałem błędy
ukazał się błąd 14 - opis Wejście sygnału temperatury silnika
Przyczyna : Wyjście sygnału temperatury silnika z panelu wskaźników
Może ktoś pokusić się o próbę wskazania mi drogi usunięcia usterki?
... i to by było na tyle...
Vincent