Autor Wątek: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type  (Przeczytany 9315 razy)

Krzysiek1985

  • Gość
Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« dnia: Styczeń 20, 2012, 19:23:17 pm »
Witam Jak wymienić świece zapłonowe w Jaguarze S-Type 3.0 V6 W postach wyczytalem tylko że najlepiej zdjąć kolektor a nie uchylić i używać świec NGK platynowych lub Denso Czy moze ktoś napisać krok po kroku jak to sie robi w tym modelu  ?? i najlepiej jesli moze dodac jeszcze jakieś ilustracje lub zdjecia . Jesli identyczny temat juz byl a nie zauwazylem to przepraszam i prosze usunąć ;)

antipathiQue

  • Gość
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2012, 20:12:22 pm »
Witaj,

Kilka dni temu wymieniałem świece właśnie na Denso ale nie robiłem tego sam. Kawał dobrej roboty odwalił Pan Bogusław z Car Service z Rybnika.
Jutro zajrzę do książki serwisowej i podam Ci oznaczenie świec jeżeli to pomoże. Ponoć są lepsze niż NGK.

Pozdrawiam,
Jakub.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2012, 23:50:25 pm »
Jeśli uchylisz kawał aluminium z przewodami to życzę szczęścia.
Moim zdaniem denso są teraz lepsze jakościowo możesz poszukać jeszcze motocraft są to OE do grupy forda.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 00:12:56 am »
Można wykręcić śruby z kolektor, uchylić go i też się da, ale prościej jest ściągnąć. Szczególnie jak to się robi pierwszy raz. Uszczelek nie musisz wymieniać jak gumy mają ciągłość. Jeśli już będziesz kupował to w serwisie maja taniej niż w polskich sklepach internetowych ale i tak cena jest przesadnie wysoka jak za uszczelkę.


No to rodgerowi sie udalo w takim  razie  ;D Prosze pisac jak wymienic świece krok po kroku Juz wiem jakie swiece sa najlepsze i prosze juz o nich nie pisac bo nie w tym problem tylko jak je wymienic  Dziekuje :)

rodger

  • Gość
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2012, 05:11:40 am »
ściągnij sobie trochę literatury z http://chomikuj.pl/rodger77. Oczywiście że nie trzeba ściągać kolektora, i przydaje się druga osoba, samemu to trochę byłoby trudno.

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2012, 10:22:45 am »
Nic nie znalazlem co moglo by mi pomoc w wymianie swiec w tej literaturze . Czy moze ktos mi napisac krok po kroku jak wymienic swiece w jakiej kolejnosci co nalezy zdemontowac i jakie przewody  i jakich kluczy nalezy uzyc ??? Mysle ze przyda sie to nie tylko mi ale i innym  :-gwizd Nie chce oddawac auta do miejscowych mechanikow pozniewaz nie mam do nich zaufania z moich doswiadczen z nimi z poprzednimi autami ;)

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2012, 15:08:38 pm »
Gdyby nie to że mam do ciebie z Poznania 160 km to bym ci pomógł w wymianie tych świec. A tak nie pamietam teraaz jak wygląda u ciebie dostęp do świec aby ci krok po kroku wytłumaczyć wymianę ich.  :-wstyd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2012, 15:38:41 pm »
Spoko świece kupione . Jak  znajde dobrego mechanika a nie fachure u siebie to sobie poradze chyba ze ktos mi tu napisze jak to zrobic a jak nie to pojade do Ciebie do Poznania i ogarniemy :P hehe Dziekuje za szczere checi  :-thank

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2012, 15:48:37 pm »
Nie ma problemu. Podjeżdzaj i jej machniemy razem.  :-gwizd
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Offline Michał123

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Wymiana świec Jaguar 3.0 V6 S-Type
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2012, 18:50:56 pm »
Nie ma nic skomplikowanego w wymianie świec,nie jestem mechanikiem( a przynajmniej nie samochodowym :) ) i dałem rade,najpierw trzeba zdjąc kolektor (wiem wiem zaraz ktos napisze ze niby mozna go uchylic bardziej lub mniej ) ale po co ? jak mozna zdjac i przy okazji sprawdzic uszczelki kolektora.ja u siebie odrazu tez je wymienilem.Takze odkrecamy kolektor,odłączamy wszytkie te węzyki co przychodza do przepustnicy i unosimy kolektor wraz z przepustnica do gory i ot to cała filozofia :)
X-TYPEK