Autor Wątek: FAILSAFE ENGINE MODE  (Przeczytany 2876 razy)

Krzysiek1985

  • Gość
FAILSAFE ENGINE MODE
« dnia: Styczeń 29, 2012, 19:01:16 pm »
Witam dzisiaj na trasie pokazal mi sie komunikat " FAILSAFE ENGINE MODE " przeczytalem tu wszystkie watki na forum na ten temat ale u mnie objawy sa nieco inne poniewaz nie odczuwam spadku mocy ani innych przypadlosci ktore mieli tutaj koledzy  komp pewnie nic nie wykaze ale i tak podjade . moje pytanie brzmi gdzie jest czujnik polozenia pedalu gazu ???????????????? bo kolega prysnal WD-40 i ponoc przeszlo wiem ze ten preparat nie jest zbytnio wskazany na przewody elektryczne ale chce sprobowac :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: FAILSAFE ENGINE MODE
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:26:13 pm »
hejka, komunikat "Failsafe Engine Mode" pokazuje sie wylacznie w przypadku, w ktorym komputer wykrywal powazny
blad, wiec komputer albo skaner na pewno pokazuje, z jakiego powodu. Jezeli po wylaczeniu i wlaczeniu silnika
problem nie ustapi, i nie masz skaner pod reka (a powinnies miec), to mozesz sprobowac odlacic akumulator na
pol godzinke (pamietaj o kod do radia) aby zresetowac komputera (kody bledow i tak beda potem w komputerzie)

czujnik pozoleniu pedalu gazu jest przy pedale gazu.

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: FAILSAFE ENGINE MODE
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:39:15 pm »
kogutki twoja pomoc jest nieoceniona  :-thank       a co to jest " skaner " i dlaczego powinienem go miec  ??     i ten czujnik jest od strony kabiny kierowcy pod pedalem gazu ???    :)

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: FAILSAFE ENGINE MODE
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:47:28 pm »
hejka, "skaner" to taki malutki komputer ktory sluszy tylko do polaczenie z systemem OBD w aucie, jest w stanie
odczytac i skasowac bledy z komputera kota. powinies go miec bo mozna kupic za niewielkie pienadzy (za 100 zl
juz mozna podstawowego dobrego kupic, a odczyt w serwisie rzadko jest bezplatny), a czasem koty jak maja
focha i wyswietlaja rozny komunikaty albo lampke "check engine" od razu wiesz co mu boli, czy to tymczasowy
blad, czy cos powaznego, masz kody i mozesz poszukac konkretnie przyczyny problemu.

czujnik jest za pedalem, troche w gory patrz, napewno go znajdziesz. ale zanim tam kombinujesz, zresetuj
komputera albo odczytaj bledy. powodzenia !

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: FAILSAFE ENGINE MODE
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:53:40 pm »
dziekuje bardzo kogutki zajme sie tym jak najszybciej :P   :-thank

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: FAILSAFE ENGINE MODE
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:52:28 pm »
Dzisiaj odlaczylem akumulator na kilka godzin i podlaczylem niestety jeszcze nie sprawdzilem czy komunikat "FAILSAFE ENGINE MODE " dalej sie pokazuje ze wzgledu na brak czau na przejazdzke . Chce dodac tylko ze przypomnialo mi sie ze tempomat w moim samochodzie w ogole nie dziala czy to moze miec zwiazek z tym komunikatem ???????????????? Do tego znalazlem taki watek tyle ze nikt na niego nie odpisal : http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,15915.0.html

Krzysiek1985

  • Gość
Odp: FAILSAFE ENGINE MODE
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2012, 10:30:25 am »
Sprawa rozwiazana komunikat znikl i juz sie nie pojawia  :) Odlaczenie akumulatora na kilka godzinek pomoglo :)