Autor Wątek: podświetlenie deski rozdzielczej  (Przeczytany 7028 razy)

Lojzek

  • Gość
Odp: podświetlenie deski rozdzielczej
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 07, 2012, 16:17:21 pm »
po prostu był nie z tego modelu. Okazało się, że poprzedni właściciel wstawił alternator z S-type'a, ale z wcześniejszego rocznika. Coś się "gryzł" z samochodem i moje" mechaniki" wstawiły właściwy. Wtedy zauważyłem, że nie świeci deska, ale nie miałem czasu się temu przyjrzeć, bo jeszcze odstawiłem auto na wymianę szyny CAN. Teraz wszystko działa jak należy, ale decha nie świeci, stąd te moje pytania.

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: podświetlenie deski rozdzielczej
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2012, 16:19:50 pm »
To nie miało w takim przypadku znaczenia.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Lojzek

  • Gość
Odp: podświetlenie deski rozdzielczej
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 07, 2012, 16:21:59 pm »
ok, dzięki

Lojzek

  • Gość
Odp: podświetlenie deski rozdzielczej
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 28, 2012, 17:28:33 pm »
No i sprawa podświetlenia rozwiązana  :). Powód tak banalnie prosty, że aż głupio mówić. Podczas wymiany alternatora nie wiedzieć czemu mechanik wyjął bezpiecznik odpowiadający za otwieranie klapki wlewu paliwa i bagażnika. Zamiast wsadzić go w to samo miejsce, pomylił się i włożył go do sąsiedniego gniazda (fabrycznie nieużywanego). Spowodowało to brak otwierania bagażnika i klapy wlewu z pozycji kierowcy. Ponieważ bagażnik otwieram z pilota, a wlew można otworzyć z bagażnika nie było to zbyt uciążliwe (myślałem, że coś się znowu "zdupiło" z tym otwieraniem, ale nie chciało mi się wnikać co). Wreszcie w słoneczną sobotę stwierdziłem, że wypadało by obadać tą przypadłość, i w instrukcji wyczytałem, że bezpiecznik odpowiedzialny za bagażnik i paliwo to F33 . Patrzę do skrzynki w nogach pasażera, a tu w miejscu F33 pusto, a pełno w F34, gdzie powinno być pusto. Włożyłem w F33 i wszystko ożyło.

pozdro
Lojz