Autor Wątek: dziwny dźwięk - pomocy  (Przeczytany 7407 razy)

BlackV6

  • Gość
Odp: dziwny dźwięk - pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2012, 15:30:16 pm »
Smarowanie nic nie daje poważnie używałem smaru isoflex NBU 50 pomogło na 2 dni,nie czuje różnicy po cięciu wału,jak dobrze zrobione a wierze ze dobrze to zrobił

benjamin

  • Gość
Odp: dziwny dźwięk - pomocy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2012, 12:48:26 pm »
Dzisiaj rozmawiałem z dwoma zakładami z Łodzi specjalizującymi się w naprawie wałów, wymiana łożyska wraz z przeróbką wału tak żeby był rozbieralny i wyważenie to koszt ,w zależności od jakości części,  od 500 do 1000 pln także nie będę sam nic kombinował tylko im oddam, przy następnej awarii łożyska będę mógł już sam wymienić we własnym zakresie  :-off dzięki wszystkim za zainteresowanie  :-thank

ktr

  • Gość
Odp: dziwny dźwięk - pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 02, 2012, 10:32:11 am »
A możesz coś więcej napisać o tej przeróbce?

benjamin

  • Gość
Odp: dziwny dźwięk - pomocy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2012, 08:32:26 am »
A możesz coś więcej napisać o tej przeróbce?


Nie znam dokładnych szczegółów technicznych, wiem że wał będzie rozcięty wstawiona jakaś złączka czy coś i prawdopodobnie nowe krzyżaki, po wszystkim wał będzie wyważony,  po weekendzie podjadę do nich samochodem bo jak mi przez tel powiedzieli dopiero jak zobaczą jak to wygląda to będą znać dokładny koszt przeróbki ( chodzi o typ łożyska średnicę wału, miejsce w którym jest podpora, jej odległość od krzyżaków i jeszcze coś ale nie pamiętam nie jestem mechanikiem) po całym zabiegu wał będzie rozbieralny przy następnej awarii łożyska (jakby miała miejsce) nie będzie trzeba ciąć wału. Jak już to zrobię dam znać jaki był koszt i adres zakładu jakby ktoś chciał
podobno sam koszt łożyska dobrej jakości to 160-170 zł, nie będę ciął i spawał wału w chałupniczych warunkach a później jeszcze woził na wyważanie bo może zaoszczędzę z 300-400 zł a jak mi znów posypie to znów mam ciąć wał...  jesteś chyba z warszawy z tego co zauważyłem więc zadzwoń do Mysiadła koło Piaseczna jest tam zakład zajmujący sie wałami firma metcomp zapytać zawsze możesz za to się nie płaci  :-wstyd

ktr

  • Gość
Odp: dziwny dźwięk - pomocy
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2012, 16:34:50 pm »
Też chyba zrobię przeróbkę na wał by móc w przyszłości wymieniać łożysko. Rozmawiam w tej sprawie z zakładem w wawie przy ul.  Bolesława Chrobrego 39. We wtorek przyjadę do nich na oględziny.