Autor Wątek: Blokująca się klamka zewnętrzna  (Przeczytany 9087 razy)

MsSolton

  • Gość
Blokująca się klamka zewnętrzna
« dnia: Styczeń 11, 2012, 10:00:08 am »
Hejka...potrzebuję porady dotyczącej zewnętrznej klamki drzwi kierowcy...od paru dni zaczyna mi blokować drzwi,tzn. nie otwerają się odrazu tylko muszę kilka krotnie pociągnąć za klamkę do samej góry, do oporu...dodam, że od pasażera z przodu też zaczyna się tak robić...czy isteje jakaś regulacja do naciągania, itp czy można to jakoś podreperować???Jeżeli jest ktoś z okolic Rybnika i potrafi to zrobić to proszę o info na prv lub gg 3997498. Autko x-type 2,5V6 2004r.POZDRAWIAM. :-kogutki

Offline luko_j

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 616
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2012, 10:25:42 am »
Częsta wada x-ów. Mi się nie otwiera pasażera strona, trzeba najpierw docisnąć klamkę aż stuknie i wtedy się otwiera normalnie. Pomaga podobno tylko wymiana na nowa klamkę.
x-type 2004, 2.0d sport, srebrna sierść ;]

MsSolton

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2012, 11:55:17 am »
A nie orientujesz się jaki jest koszt takiej klamki i jaki koszt wymiany, bo bladego pojęcia nie mam jakby się zabrać za zrzutkę tapicerki???I gdzie ewentualnie można dostać taką klamkę???DZIĘKI.

BlackV6

  • Gość

Kam-jag

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:42:06 pm »
Czesta wada owszem,  wymiana klamki... Nie!
Trzeba wyregulowac ciegno,  ktore trzyma plastikowy zatrzask i z biegiem czasu potrafi sie w nim ciegno przesunac stad taki objaw ze klamka bierze wysoko.

BlackV6

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:56:40 pm »
ja już to regulowałem i łapie w miarę ok nie będzie jak nowe jeśli ktoś oto zapyta

Kam-jag

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:46:35 pm »
jak nowe nie ale po regulacji uzyskuje sie tak jak z fabryki, jeszcze sie nie spotkalem zeby klamka byla uszkodzona. zawsze regulacja ciegna przywracala klamke do zycia

MsSolton

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:46:49 am »
Poratujcie mnie z tą klamką bo mi ręce opadają...jedni mówią, że klamkę wymienić inni że nie....jeżeli możecie mi pomóc to powiedzcie  :-tylko jak to się reguluje???Czy trzeba zrzucać tapicerkę z dzwi, czy od strony zamka się to robi???Gdzie znajduje się te cięgno???Dzięki serdeczne za wszelkie porady.Pozdrawiam.

Kam-jag

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2012, 13:21:42 pm »
musisz zdjac boczek tapicerski nastepnie kolo ciegna bedziesz mial taki kwadracik plastikowy kremowy 1na1cm rozpinasz go i przesuwasz ciegno

BlackV6

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2012, 13:25:48 pm »
ten bloczek mi pękl więc zalecam uważać  :)

MsSolton

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2012, 14:51:32 pm »
Tzn muszę zdjąć całą tapicerkę z drzwi tak???A istnieje możliwość urwania jakis zatrzasków przy zdejmowaniu tapicerki???Są tam zatrzaski czy tylko na śrubach jest mocowanie, bodajże na dole drzwi są chyba tylko 2 śruby do odkręcenia czy jeszcze gdzieś???Bo ma zamiar zabrać się za to w sobotę...Dzięki za wszelką pomoc.

BlackV6

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2012, 15:25:03 pm »
proponuje użyć szukaj zadek07 to przerabiał (zdejmowanie tapicerki drzwi) są zatrzaski które łatwo połamać ,ja nawet tego nie rozbierałem nie miałem czasu za mnie to robił mechanik  ;D

Kam-jag

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2012, 20:01:00 pm »
2 srubki na dole i pod zaslepka jedna na wysokosci/za nia za uchwytem na reke do zamykania dzwi.

nie powinno sie nic polamac jesli spinki nie sa zbyt stare a nawet jesli jak delikatnie wypniesz nic sie nie stanie.
najlepiej szerokim wkretakiem podwazyc boczek lewy dolny rog zeby jeden zaczep odskoczyl a dalej wsadzasz palce i zdecydowanym ruchem ciagniesz reszte zaczepow po kolei.

po zdjeciu wypinasz linke z boczka i z klamki wewnetrznej (czerwona przelotka zauwazysz)
odpinasz kable od boczka i odslaniasz mate wygluszajaca aby dostac sie do srodka dzwi.

wez lampke i poruszaj klamka aby zlokalizowac odpowiednie ciegno i znajdziesz tam taki kwadrat kremowy. podwaz wkretakiem aby sie rozdzielil na 2 czesci i wyreguluj ciegno wedle upodoban lub tak zeby bylo wszystko ok.

w razie co pytaj

MsSolton

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:59:36 am »
Dzięki serdeczne za wszelką pomoc...w sobote zabieram się za zamek i dam znać czy zakończone sukcesem. :-tylko

cichy12

  • Gość
Odp: Blokująca się klamka zewnętrzna
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2012, 19:58:51 pm »
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i od niedawna posiadaczem X-Type 2.0D.
Tez mam ten problem z klamka, rozebralem i co!  A tam metalowa oslona ciegna, ktorej nie da sie ni jak wyjac, a nie mam zamiaru demontowac calych drzwi. Moze jakis trik by tam sie dostac, mialem ja luzna ale wyjac jej sie nieda.
 :-help :-help