Autor Wątek: przegląd X type z LPG z USA  (Przeczytany 2138 razy)

marcintenisozo

  • Gość
przegląd X type z LPG z USA
« dnia: Marzec 22, 2012, 21:05:27 pm »
Panowie, czy ktoś słyszał o kłopotach z uzyskaniem przeglądu tech. auta z instalacją gazową z powrotem paliwa?
Chodzi mi o to rozwiazanie, które bywa stosowane w Ixach z USA.
 ??????

benjamin

  • Gość
Odp: przegląd X type z LPG z USA
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2012, 21:31:21 pm »
Ingerencja w układ paliwowy oznacza konieczność posiadania homologacji części (do danego typu samochodu). instalacja powinna byc wykonana w autoryzowanym warsztacie - wtedy oni przejmują zgodnie z KC odpowiedzialność za właściwe działanie instalacji i brak konfliktu z systemami samochodu.
Jeśli tego nie posiadasz możesz mieć problem na przeglądzie jak się ktoś dopatrzy lub przy oględzinach samochodu przez rzeczoznawce

marcintenisozo

  • Gość
Odp: przegląd X type z LPG z USA
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2012, 12:17:53 pm »
Dzieki. Bardzo rzeczowo  :-super
Tylko co oznacza autoryzowany warsztat?
Taki, który ma uprawnienia do montażu danych instalacji.
Czy mogę sie domagać takich uprawnień od warsztatu lub poświadczenia ich posiadania?

benjamin

  • Gość
Odp: przegląd X type z LPG z USA
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2012, 16:47:30 pm »
pisząc autoryzowany warsztat nie chodziło mi o ASO tylko o jakięś warsztaty które posiadają autoryzację danego producenta np. chcesz zmienić układ wydechowy udajesz się przykładowo do firmy ulter kupujesz odpowiedni homologowany wyrób i montujesz w zakładzie który posiada autoryzacje producenta - masz przez to pewność ze wszystko będzie działać jak powinno, to samo np z instalacją LPG kupujesz i montujesz w zakładzie posiadającym autoryzacje jakiegoś producenta i po montażu otrzymujesz wszystkie wymagane dokumenty, homologacje itd...

marcintenisozo

  • Gość
Odp: przegląd X type z LPG z USA
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2012, 11:33:22 am »
Dzięki benjamin  :-thank