Autor Wątek: X308 - oświetlenie i zarówki  (Przeczytany 5166 razy)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
X308 - oświetlenie i zarówki
« dnia: Grudzień 18, 2011, 22:43:02 pm »
Ostatnio postanowiłem uzupełnić w aucie oświetlenie, zabrałem  się za temat i mam kilka pytań :

- czy ktoś mam informacje jakie żarówki ida do podświetlania przycisków ?
- czy wszystkie są takie same, czy różnią się w zależności od miejsca ?
- może ktoś z was kupował żarówki w serwisie i wie jaki jest koszt żarówki z oprawka i kapturkiem ?
- i ewentualnie czy można stosować żarówki z Volvo lub Forda, jeśli tak to z jakich modeli.

Na razie zmieniłem żarówki, ale przy okazji wymiany okazało się że niektóre kapturki mam zniszczone i część przycisków świeci na czerwono / pomarańczowo. O ile dobrze rozumiem to wszystko jest podświetlone na zielono ( nie mówię o awaryjnych ) ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

__ceva__

  • Gość
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2011, 00:22:10 am »
Większość żarówek podświetlenia konsoli centralnej jest taka sama jeśli chodzi o przyciski. Inne są do podświetlenia wyświetlacza klimatyzacji.
Jakbyś chciał "porzeźbić" to możesz spróbować (o ile niebieski kondon ;) jest dobry) wymienić spaloną żarówkę w oprawce, ale dostanie dokładnie takiej (gabarytowo) jest bardzo trudne. Próbowałem czegoś takiego, ale w końcu zdecydowałem się na oryginalne żarówki (koszt pow. 20 zł/szt). Jak chcesz w sklepach motoryzacyjnych z częściami do "normalnych" aut kupić żarówki do Jaguara to prędzej zobaczysz minę sprzedawcy jakby zauważył UFO niż kupisz to co Cię interesuje.     

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2011, 10:13:53 am »
We wrocku dostałem żaróweczki do kontroli szyb i lusterek. Żaden problem są dośc tanie( maksimum do 1zł za żarówkę) Problem jest z kondomkami zielonymi, bo nie zawsze chcą schodzić. Mam do was pytanie czy przycisk otwierania drzwi w konsoli centralnej ma być oświetlony?
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Pavel

  • Gość
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2011, 11:09:16 am »
We wrocku dostałem żaróweczki do kontroli szyb i lusterek. Żaden problem są dośc tanie( maksimum do 1zł za żarówkę) Problem jest z kondomkami zielonymi, bo nie zawsze chcą schodzić. Mam do was pytanie czy przycisk otwierania drzwi w konsoli centralnej ma być oświetlony?

wszystko powinno się świecić  ;)
ja wymieniałem na niebieskie żarówki, nie było najmniejszej różnicy, w sklepacgh z elektroniką można dostać.

 

- czy wszystkie są takie same, czy różnią się w zależności od miejsca ?

różnią się tylko mocowaniem, jedne są w oprawkach, inne lutowane np.od  j-gate,

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2011, 15:26:53 pm »
Ja zastosowałem zielone diody.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2011, 18:38:54 pm »
Potwierdzacie to o czym wiem :

- wszystkie żarówki są takie same i tanie ( ja płaciłem 1 zł za sztukę )
- sposób mocowania też się zgadza z opisem - jeden ciąg ma żarówki przylutowane a reszta jest w oprawce, pojade do Forda i może tam dostane oprawki bo mi z 3 szt. brakuje
- kapturki są niebieskie i w połączeniu z żarówką i kolorem przycisku dają kolor zielony ( kapturki kupiłem w centrum handlowym gdzie pracuję, zwykłe stoisko z bzdurami typu alkomaty, nalepki itp. po 2 zł za sztukę ), zobaczę jak wygląda podświetlenie po zamontowaniu kapturka na żarówce.

- w celu wymiany żarówek sterowania szybami i lusterkami muszę zdjąć tapicerkę na drzwiach ?

- czy ktoś z was wymieniał oświetlenie zegarka ? u mnie jest mało widoczny i nie wiem czy tak ma być ?

- jak zdemontować elementy deski aby dostać się do przełączników poniżej zegarów ( halogeny, kasowanie komputera  ) ?
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

__ceva__

  • Gość
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2011, 20:40:21 pm »
- w celu wymiany żarówek sterowania szybami i lusterkami muszę zdjąć tapicerkę na drzwiach ?
Tak. Wydaje mi się, że już na ten temat gdzieś odpowiadałem... :-gwizd
- czy ktoś z was wymieniał oświetlenie zegarka ? u mnie jest mało widoczny i nie wiem czy tak ma być ?
No fakt , u mnie też po oczach zbytnio nie daje. :-hehe
- jak zdemontować elementy deski aby dostać się do przełączników poniżej zegarów ( halogeny, kasowanie komputera  ) ?
Chwytasz drewnianą nakładkę za elementy między zegarami i pociągasz do siebie. Jest montowana na czterech spinkach, które z reguły podczas demontażu "drewna" wyskakują ze swoich gniazd w desce rozdzielczej. Tak samo zamontowana jest nakładka wokół nawiewów i zegarka. Przełączniki halogenów, komputera mocowane są w desce na słabo trzymające zatrzaski.   

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: X308 - oświetlenie i zarówki
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2011, 21:24:42 pm »
Mam koledzy jeszcze pytanie, w katalogu czesci jest informacja na temat żarówek w panelu klimatyzacji i wychodzi że powinny być tam :

2 x JLM 11965 do LCD
7 x JLM 20308 niebieskie kapturki
2 x JLM 20309 zielone kapturki

wiem że niebieski kapturek daje zielone podświetlenie, ale po co są te zielone i jakie dają kolor podświetlenia ? ? Wychodzi mi że 2 szt. pasują do klawiszy od regulacji temperatury.

Sprawdzając co siedzi w środku widziałem że ktoś miał za mało finezji, co mogę zrobić aby wszystko było lepiej spasowane ? Myślałem o użyciu silikonu. 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.