Autor Wątek: czy to juz uszczelka pod głowica?  (Przeczytany 3020 razy)

barto480/daimler

  • Gość
czy to juz uszczelka pod głowica?
« dnia: Grudzień 13, 2011, 20:22:46 pm »
witam
dzisaj sprawdzalem olej jest ciemny lepki ale odkrecajac korek wlewu oleju na siankach i na korku jest jasno brazowa maz przechodzaca w bialy? czy to jest to co mysle???

lysyyy

  • Gość
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:34:48 pm »
Jeśli nie ma żadnych innych objawów, takich jak puchnące węże, nagłe wzrosty temperatury silnika, to nie ma się czym przejmować. Na korku oleju może zbierać się wilgoć, szczególnie jesienną porą. Nie jest to nic groźnego. Oczyść korek i tyle...

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2011, 20:54:50 pm »
w zimnym pogodzie moze to byc calkiem normalnie, w silniku zawsze jest takze wilgoc, a jak jedziesz na krotkich
trasach to kondensat sie tak ujawnia, nie musze to oznaczac ze masz woda w oleju. tak jak lysyyy pisal, moze
to byc calkiem normalnie. sprawdz jak wyglada olej ogolnie oraz plyn chlodniczy.

barto480/daimler

  • Gość
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:03:15 pm »
dzieki za szybka odpowiedz olej na bagnecie jest ciemny i lepki wode wlasnie sposcilem mocuje sie z tym korkiem (nie moge go odkrecic )ten pod oslona kolektorów. mam przejechane 266 tys .Temp trzyma ladnie skoków nie ma,weże tez w porzadku ufff uspokoiłem sie dziekuje jeszce raz :-thank

barto480/daimler

  • Gość
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:31:40 pm »

wymienie tez olej i czy przed wymiana wlac specyfik czyszczacy silnik czy raczej tego nie robic bede chial go zalac 10w40 ciekawe ile jeszce nieszczelnosci sie wtedy pojawi:) mysle tez na koniec dolac cos w stylu moto doktor bo czeka mnie jeszce pierwsza rejestracja na stacji diagnostycznej a oni sie czepiaja:) szcegolnie jak mnie podlaczy pod sonde:)

lysyyy

  • Gość
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:14:02 pm »
Motodoktor czy podobne specyfiki są dobre przed sprzedażą... Z tego co słyszałem, na dłuższą metę mogą zaszkodzić - np. pozatykać coś i zmniejszyć skuteczność smarowania w zakamarkach. Ale ile w tym prawdy...?

barto480/daimler

  • Gość
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2011, 20:53:02 pm »
tak masz racje ja mysle zeby uzyc to jednorazowo przed pierwszym przegladem diagnostycznym bo nie jestem pewien normy kontroli spalin w swoim kocie :- pojecia

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2011, 22:13:44 pm »
barto, ale zaden dodatek do oleju nie poprawia ci spalin ...

jak masz problem z badania to pomagamy ;) skad jestes?

barto480/daimler

  • Gość
Odp: czy to juz uszczelka pod głowica?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 16, 2011, 01:26:23 am »
a to milo samochod stoi w Skierniewicach tu go doprowadzam do ładu:)