Dział Techniczny > X-TYPE (2001-2010)

Instrukcja zdjęcia zderzaka i wyjęcia lampy krok po kroku

<< < (5/5)

szpadel68:

--- Cytat: leszek85 w Luty 22, 2017, 01:04:02 am ---Co powiecie na plerowanie świateł? Opłaca się, niestety moje są już szare :/

--- Koniec cytatu ---

Polecam bo sam to robiłem bez wyjmowania lamp, pastą "LAMP DOCTOR firmy K2" (wiem, wiem ale jak inaczej mam to ująć). Na wkrętarkę (choć mam zawodową maszynę/polerkę) zakładasz gąbkę poleską (na rzep - można kupić w znanych marketach budowlanych), kilka "kropel" pasty na lampę (wcześniej wymaskowaną taśmą malarską papierową) i powoli rozprowadzając po lampie pastę, stopniowo zwiększasz obroty. Celowo wkrętarka bo nie ma możliwości "spalenia" klosza. Co jakiś czas ścierasz pozostałości pasty aby skontrolować stan pracy. Mi 4-ry klosze zajęły około godziny. Efekt? Fabryka. Wierzcie mi. Natomiast jest inny problem...po polerowaniu trzeba zabezpieczyć powierzchnię czymś co powstrzyma na dłużej matowienie. Ja u siebie wykorzystałem preparat który mi został z zestawu innej znanej firmy z żółwiem w logo który pozostawia cienką warstwę niby lakier i blokuje UV (no w każdym razie tak było w ulotce  :P ).

Pzdr.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej