Autor Wątek: Gearbox fault  (Przeczytany 8946 razy)

BlackV6

  • Gość
Gearbox fault
« dnia: Grudzień 21, 2011, 22:36:43 pm »
Witam

to tak aby mi się nie nudziło przez święta kot zarzucił fochem i sprawił mi niemiłą niespodziankę na zakupach świątecznych ,a więc ,przejechałem spokojnie trasę do supermarketu zgasiłem samochód normalnie bez żadnych problem ani żadnych dziwnych dźwięków po zakupach włożyłem kluczyk i chciałem odpalić samochód ,na wyświetlaczu pojawiła się żółta kontrolka i komunikat gearbox fault ,auto unieruchomione całkowicie zero reakcji na kluczyk wogole nie kreci rozrusznikiem ,lawet i auto stoi u mechanika ,moje pytanie co może byc przyczyna mam sie szykować na nową skrzynie czy to tylko elektryka ze skrzyni ?

zadek07

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2011, 07:26:52 am »
mialem ostatnio podobna przygode z kotem. Chyba przechodza stres przedswiateczny. W kazdym badz razie u mnie problem okazal sie dosc blachy. Poprzerywala sie izolacja w wiazce od sterowania skrzyni i jeden kabel dotykal drugiego i wywalalo mi blad skrzyni, ale naszczescie umialem odpalic i jechac. W kaxdym badz jak sie juz dowiedzialem zdarza sie to dosyc czesto w tych skrzyniach i moj przypadek nie jest jakis odosobniony wiec zalecam sprawdzic i tobie. Wiec jak wyciagniesz akumulator i skrzynke z akumulatora, to widac na skrzyni gdzie wchodza kable sterujace, do skrzyni wchodzi taka okragla biala wtyczka jest tam chyba 18 kabli i to wlasnie tam te kable lubia sie przerwac. Jedyny problem jest taki, ze nie kotre kable sa ekranowane, a drugi problem to zeby wyjac to biala wtyczke z gory, trzeba otworzyc to wieko z kasety sterujacej, bo ta wtyczka jest podpieta w srodku. Radzilbym ci w twoim przypadku, jesli nie masz dojscia od oryginalnego IDS-a, sprawdzic wlasnie te kable czy zaden przypadkiem sie nie przerwal. Jesli one beda dobre to pozostaje ci tylko IDS. Bo tak to wrozenie z fusow

BlackV6

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2011, 08:18:34 am »
heh nieźle przekaże mechanikowi na co ma zwrócić uwagę ,przed świetami mam co innego na głowie niż grzebanie przy samochodzie  :-mikolaj ;D,zobaczymy co mi powie ,z tego co wiem właśnie zaczyna przy nim grzebać

BlackV6

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2011, 10:57:48 am »
kurde i jest problem kto na śląsku ma kompa aby z czytać błędy ze skrzyni  ?potrzebował bym kogoś kto może podjechać zczytac błedy tylko

BlackV6

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 24, 2011, 10:22:49 am »
Pytanie mam czy ktoś dysponuje lawetą ze śląska ? potrzebuje przewieść samochód 48 km dalej eh

ciamajda

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 24, 2011, 13:22:52 pm »
na kompa i lawete za daleko
Wrocław i bez problemu było by załatwione

BlackV6

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 24, 2011, 13:41:02 pm »
jeszcze jakby się go dało odpalić to luz ale w przypadku gdy nawet nie staruje silnik jest problem

zadek07

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2011, 14:03:06 pm »
a co za błedy wyskakuje na zwyklnym skanerze OBD?

BlackV6

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2011, 14:30:13 pm »
ze jest problem ze sprzeglem ?!?!

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 24, 2011, 14:57:47 pm »
hej, a gdzie dokladnie na slasku? moze Bogdan z Rybnika pomaga? Kontakt do CAR SERWIS

BlackV6

  • Gość
Odp: Gearbox fault
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 24, 2011, 15:35:52 pm »
Dzieki kogutki był z nami na zlocie chyba jagiem MKII jesli to on to juz do niego pisze  ;D moze cos poradzi