Autor Wątek: Uszczelniacz skrzynia-silnik.  (Przeczytany 2959 razy)

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 140
Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« dnia: Grudzień 09, 2011, 10:11:04 am »
Pojawiło się spocenie na połączeniu silnika i skrzyni biegów >:(. Czy uszczelniacz z Mondeo MKIII będzie pasował? Jeżeli tak, gdzie można go kupić.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb

ciamajda

  • Gość
Odp: Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2011, 12:43:39 pm »
pasuje pasuje
od forda mondeo i transita,peguot boxer,citroen jumper

andrew140785

  • Gość
Odp: Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2011, 17:23:24 pm »
Pocenie się to tak naprawdę normalka i nie ma sensu wyjmować skrzyni dla "delikatnego pocenia się" :-nuts  Jeśli dużo oleju ucieka to warto tym się zająć ale pracę  tę wiąże się najczęściej z wymianą sprzęgła :-gwizd

zadek07

  • Gość
Odp: Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:03:06 pm »
Dokładnie, jak juz wszystko zaczyna ociekac w oleju i olej juz zaczyna byc rozchlapywany pedem powietrza daleko od skrzyni, to wtedy bym to robil no i od razu wymiana sprzegla. Jesli jest tylko lekkie zapocenie wokol skrzyni i silnika, olej nie kapie na postoju i nie musisz dolewac 0,5 litra na 1000km to jeszcze bym tego nie robil. Choc z drugiej strony jesli planujesz zostawic sobie samochod na dluzszy czas to i tak cie to czeka predzej czy pozniej.

andrew140785

  • Gość
Odp: Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:33:05 pm »
U mnie też się poci delikatnie ale to tak naprawdę norma bo na forum FORDA wyczytałem że niektórzy wymienili ten uszczelniacz na nowy o "podwyższonej jakości" i po dwóch tygodniach znowu zaczęło im się pocić :P
Mój mechanik doradził mi więc żeby tylko raz czy dwa razy w roku sprawdzić poziom oleju w skrzyni i tyle ;)

ciamajda

  • Gość
Odp: Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2011, 20:18:10 pm »
Dobry mechanik
Uszczelniacz silnika-olej w skrzyni :-za

Offline walbor62

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 140
Odp: Uszczelniacz skrzynia-silnik.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2011, 13:03:20 pm »
 Raz na tydzień na podłodze garażu plamka wielkości pięciozłotówki. Sprzęgło i dwumasa były wymienione jakieś 15000 km temu. Wstrzymam się z wymianą uszczelniacza, bo faktycznie na dzień dzisiejszy nie ma ona sensu. Dziękuje za odzew i pozdrawiam.
Jaguar x-type 2.0 D
Jeep Grand Cherokee 3,0 CRD
Hummer H3 3.7 Pb