Autor Wątek: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce  (Przeczytany 3060 razy)

jackdaniels

  • Gość
Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« dnia: Listopad 25, 2011, 21:04:21 pm »
Kochani!!!!! Ponieważ mam wiekowego kocura ( 1999r  3.0 v6 benzyna automat) sierść mu zaczyna wyłazić ;D ......
Problem z czujnikami parkowania był już na forum wałkowany ale nadal nie dowiedziałem się bardzo nurtującej mnie rzeczy- mianowicie co zrobić lub też gdzie szukać przyczyny mojego kłopotu. Do niedawna czujniki działały przyzwoicie dopóki któregoś dnia o mało nie wyrżnąłem w słup podczas parkowania. Wtedy zauważyłem że na podsufitce świeci się ów czerwona dioda sygnalizująca wyłączenie czujników parkowania. OK. kupiłem na e-bay"u nowy moduł wymieniłem i....lipa- to samo. Bydle zdechło i ani nie zipnie.....ehhh te sierściuchy........Dlatego mam pytanie do szanownych kolegów i koleżanek-GDZIE MOŻE TKWIĆ DIABEŁ???!!!!!! >:D
Skoro nie czujniki( tą hipotezę odrzucam ponieważ to one by wariowały lub też umarnięte by były na śmierć a nie CZERWONA DIODA w podsufitce-ona na zdrowy rozsądek przy takim założeniu powinna nadal dać się włączyć lub wyłączyć A to cholerstwo świeci i świeci.... Proszę o pomoc. Zdruzgotany pogromca filemona :-help
......... I NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI.

swanyadi

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2011, 20:00:50 pm »
Ja miałem podobnie.Okazało się że padły sensory. Koszt jednego to 46 Funtów . Dałem sobie siana. Kupiłem Cały zestaw innego producenta z wyświetlaczem za 20 Funtów.

wojt

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2011, 16:01:46 pm »
Z doświadczenia wiem,że na naszym forum nie ma użytkowników :-A znających się na elektryce naszych aut ?????? Tak że podobne pytania pozostaną bez odpowiedzi...niestety :- pojecia

jackdaniels

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2011, 17:47:43 pm »
Nic nie szkodzi.Na dniach jadę do mojego mechanika-magika i po naprawie napiszę Wam gdzie tkwił problem.To tak,dla potomnych. ;D

swanyadi

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2011, 20:19:29 pm »
A sprawdzałeś czy wogle sensory działają ?
Bardzo łatwo to sprawdzić powinieneś usłyszeć takie tykanie jak podstawisz ucho do sensora.

Whisnia

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2011, 21:11:11 pm »
Mnie się zdarzyło, że czujnik był brudny (zaświeciła się lampka tak jak u kolegi), później wyczyściłem czujniki i na pewno były sprawne a lampka dalej świeciła i nie mogłem z nich korzystać. Później byłem jakoś u mechanika, nie pamiętam już co dokładnie robiłem, ale jedna z dwóch rzeczy spowodowała zgaśnięcie lampki i przywrócenie pracy czujników, albo to było odłączenie akumulatora, albo wykasowanie błędów ale już nie pamiętam czy jedno czy drugie pomogło

wojt

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2011, 10:13:06 am »
Cześć whisnia-dawno Cię tu nie było :-gwizd
Mam ten sam problem,kontrolka świeci,czujniki nie działają! :-nie
Jeden elektryk twierdzi uszkodzony moduł,drugi czujniki :-thumpdown :-zly,a najlepiej wymienić połowę auta :-hehe :-nuts  Reset nie pomaga :-zly
Pozdrawiam!
Nic nie szkodzi.Na dniach jadę do mojego mechanika-magika i po naprawie napiszę Wam gdzie tkwił problem.To tak,dla potomnych. ;D
Czekam niecierpliwie co Ci pomogło!!

BOGDA

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2011, 10:45:56 am »
Wojtek nie wymieniał połowy auta ..  :-nuts zaklej plasterkiem ...nie będzie widać ,że się ciągle świeci ...    :-yipee  :-hehe

tak na poprawienie  humoru...   :-clap

rodger

  • Gość
Odp: Tajemnicza czerwona dioda w podsufitce
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2011, 13:21:22 pm »
Na początek sprawdź czujniki na słuch jak kolega wyżej opisał i wyczyść je.